OȚELUL, primul PUNCT din acest campionat
Foto: Foto: FC Oțelul

OȚELUL, primul PUNCT din acest campionat
Foto: FC Oțelul
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Oțelul a încheiat la egalitate, 1-1, meciul etapei a treia din Liga I, cu FC Brașov. Scorul a fost deschis de Alexandru Zaharia, în minutul 11, din penalti, egalarea venind, în minutul 76, când Marian Constantinescu a reluat cu capul o centrare.

"Unsprezecele" folosit de antrenorul german Michael Weiss:Plopeanu - Mişelăricu, Sipovici (Miron – ‘47), Pecha, Murgoci - D. Popescu (Stoian – ‘67),S. Cucu, V. Gheorghe (Ciftici - 81), Advici - Al. Zaharia, Tudorie. Zaharia a primit cartonașul galben în minutul 41. În minutul 83 Murgoci a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Citit 2318 ori Ultima modificare Marți, 12 August 2014 09:39

12 comentarii

  • postat de tVr
    Marți, 12 August 2014 23:24
    86.125.136.***
    Ar fi bine ca fotbalistii (??) Otelului sa faca o fotografie de grup cu clasamentul actual... Cine stie daca mai fac vreun punct... Mai au mult pana la desfiintare? De altfel, cu asa un patron, asa echipa! Mare greseala ai facut Marius Stan!
    1
    0
    Raportează
  • postat de Madalin
    Marți, 12 August 2014 20:12
    82.137.12.***
    Dupa primele etape doar Sipovic,Pecha,Popescu,Karlik,Zaharia,Tudorie si Onwuachi au aratat a fotbalisti, dar in cazul ultimului nu se stie daca va mai ramane la noi,dar sper sa ramana.
    ?-?,Sipovic,Pecha,Popescu-Karlik,?(Ikeng)-Onwuachi,?(Cernat),Zaharia-Tudorie
    Daca ar veni un portar care sa ofere incredere,un fundas dreapta bun,ca mijlocas central cred ca ar fi bun Ikeng,iar ca mijlocas ofensiv Cernat ar fi senzational.
    0
    1
    Raportează
  • postat de Dan
    Marți, 12 August 2014 19:41
    82.137.12.***
    Otelul,alaturi de Viitorul,este echipa cu cei mai multi jucatori proveniti de la echipa secunda a clubului.
    Jucatorii care provin de la echipa a doua:Vlasie,Abraham,Cojoc,Marus,Sipovic,Moglan,Gata,Murgoci,Rusu,Miron,Dajbog,Ilie,Punga,Stoian,Tudorie si Constantinescu.(16 jucatori)
    Cum ar arata formatia cu jucatorii crescuti de Otelul:
    Vlasie-Cojoc,Moglan,Sipovic,Murgoci-Miron,Ilie-Punga,Stoian,Rusu-Tudorie
    0
    1
    Raportează
  • postat de Adi
    Marți, 12 August 2014 18:50
    82.137.12.***
    Care mai este situatia lui Benjamin Onwuachi,Alex Ikeng,Emir si Hotoboc ?
    0
    1
    Raportează
  • postat de jiji
    Marți, 12 August 2014 13:12
    91.208.234.***
    Felicitari pentru primul punct.
    Sper sa fie si ultimul!
    9
    0
    Raportează
  • postat de teasca
    Marți, 12 August 2014 13:08
    83.103.186.***
    bai fratilor, daca o tineti asa, in etapa a 5-a veti juca cu juniorii, avem 4 rosii in trei etape, nu se poate asa ceva...mai Pascule da cu biciu in zmeii astia, ca ne trezim ca nu putem juca meciurile!!!! si asa suntem cu un lot facut la minut, daca mai si pierdem jucatori pe greseli puerile, o sa jucam in 6-7 jucatori de camp...
    1
    4
    Raportează
  • postat de costi
    Marți, 12 August 2014 12:27
    95.77.96.***
    @maxim degeaba certi staful. Adamescu era singurul care mai dadea din cand in cand cate o jumatate de salariu la doua luni iar acum ca nu mai este el, fii sigur ca fotbalistii joaca la Otelul doar cu speranta ca vor reusi sa impresioneze o alta echipa care are bani. Nu intelegi ca astia nu au nici hartie igienica si se sterg cu degetul la cwr?
    2
    1
    Raportează
  • postat de Maxim
    Marți, 12 August 2014 11:24
    81.12.149.***
    După meciul Oţelului de aseară cred că trebuie transmise următoarele mesaje:
    1. Pentru echipa Oţelului:
    Dacă jucaţi la fel de prost şi fără determinare în continuare mai bine vă daţi demisia. Cei mai oribili din acest meci au fost V. GHEORGHE (pentru lipsa de iniţiativă la un contraatac care putea majora scorul şi pentru mingile pierdute uşor) şi MURGOCI (pentru greşeala din apărare la primirea golului şi pentru erorile care au dus la primirea cartonaşului roşu). Pentru ambii NOTA 3. Pentru portarul PLOPEANU însă felicitări! NOTA 7 (Dacă nu arunca mingea de fiecare dată la celălalt portar şi o dădea mai bine la un jucător de-al nostru pentru a dezvolta un atac, cred că ar fi primit notă mai mare);
    2. Pentru antrenorul Michael Weiss:
    Dacă nu ştie să găsească o strategie de atac pentru băieţii noştri să plece! Cum poţi să accepţi metoda de a te închide în apărare după marcarea penalty-ului, când puteai să forţezi pe contraatacuri bine pregătite pentru a profita de situaţia psihologică a braşovenilor şi să majorezi scorul din prima echipă. Nu s-a alergat deloc la acest meci! Şi au fost condiţii excelente de joc (răcoare, 22 gr. Celsius, nu ca la Galaţi 30 gr.);
    3. Pentru stafful tehnic al clubului:
    Să aducă 2-3 jucători serioşi, determinanţi, bine pregătiţi fizic, pentru a nu ne prăbuşi de tot în clasament. Să înţeleagă că dacă nu iau demersuri cinstite pentru echipă îi vor ajunge blestemele suporterilor precum l-a ajuns şi pe Adamescu!;
    4. Pentru şefii din Liga 1:
    Cum draqu au putut da drepturile de televiziune la o astfel de companie şi televiziuni de tot k k t-ul care au o transmisie de tot râsul şi nu sunt capabili să filmeze din mai multe unghiuri pentru a comenta unele reluări de faze? RUŞINE şi INCOMPETENŢĂ!
    1
    8
    Raportează
  • postat de Marius
    Marți, 12 August 2014 11:05
    82.137.12.***
    Goicoechea-Tritz,Sarghi,Prestia,Popescu-Cooper,Lovin,Giurgiu-Marquinhos,Henrique,Zaharia
    1
    9
    Raportează
  • postat de Alin
    Marți, 12 August 2014 11:00
    82.137.12.***
    Echipa cu Botosani:Hotoboc-Miselaricu,Pecha,Sipovic,Popescu-Avdic,Karlik-Onwuachi,Paulinho,Zaharia-Ciftci
    4
    0
    Raportează
  • postat de nu mai zic nimic
    Marți, 12 August 2014 10:38
    46.102.79.***
    Cu parere de rau, dar nu are nicio sansa sa ramana in liga 1. Are cel mai slab lot din liga. Tot ce era bun s-a vandut...
    2
    12
    Raportează
  • postat de viorel
    Marți, 12 August 2014 01:31
    89.35.19.***
    Rezultat bun. Ma rog. Speram se devina o echipa.
    1
    8
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.