Hocheiștii de la Dunărea au pierdut la șuturile de departajare ultimul meci din Cupa Continentală

Echipa de hochei Dunărea Galați, campioană națională, a încheiat pe ultimul loc turneul Grupei C din Cupa Continentală, de la Tychy (Polonia). În primul meci, formația gălățeană a evoluat slab și a fost surclasată de puternica formație gazdă, GKS Tychy, scor 12-0. În al doilea meci, cu formația maghiară DVTK Miskolci, Dunărea a evoluat mult mai bine, adversara desprinzându-se în ultimele 10 minute: 5-1 scor final, după ce în minutul 49 era 2-1 (pentru Dunărea a înscris Krajci). În ultimul joc, disputat duminică, echipa gălăţeană a fost învinsă de formaţia slovenă Acroni Jesenice, scor 4-3, după executarea șuturilor de departajare. După cele trei reprize obișnuite, plus cea suplimentară, a fost 2-2 (marcatori Rusnak și Lantos).

Sâmbătă, Jesenice reușise o mare surpriză, să învingă pe GKS Tychy în prelungiri cu 2-1 (1-1). Câștigătoarea turneului, implicit calificata în turul trei, se va decide în ultimul joc, în această seară (ora 19.00), dintre DVTK și Tychy.

Citit 1396 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00