(1 Vot)
Fii primul care postează comentarii!

Sportivii români Leonid Carp şi Victor Mihalachi au cucerit, ieri, medalia de argint în proba de canoe 2 pe distanţa de 500 metri în finala disputată în cadrul Campionatelor Europene 2017 de kaiac-canoe, de la Plovdiv. Carp şi Mihalachi au fost precedaţi de echipajul Rusiei, iar pe locul trei s-a clasat cel din Ucraina. Sâmbătă, Carp şi Mihalachi s-au clasat pe locul V în proba de 1.000 m, probă olimpică.

Victor Mihalachi a fost format ca sportiv în Galaţi, la CS Şcolar, de antrenorul Adrian Maftei.

În finala feminină la Kaiac 2, în proba de 500 m, Daniela Varona şi Irina Lauric s-au clasat pe locul 7.

În concursul de paracanoe (sportive cu dizabilităţi locomotorii), sportiva română Mihaela Lulea a cucerit medalia de argint, după ce s-a clasat pe locul doi în finala de kaiac pe distanţa de 200 metri.

Citit 131 ori Ultima modificare Duminică, 16 Iulie 2017 18:54

Lasă un comentariu

Utilizatorul este singurul responsabil de conţinutul mesajelor pe care le postează şi îşi asumă toate consecinţele.
ATENTIE: Comentariile nu se mai publica automat, vor fi moderate. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare, iar autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate.