Handbalistele de la CSU Danubius au susţinut un nou meci de verificare

Joi, 31 august, la orele prânzului, jucătoarele echipei de handbal CSU Danubius au susţinut un nou meci de verificare. A fost, practic, o ultimă repetiţie în vederea startului în noul sezon al Ligii Naţionale. Parteneră a fost o echipă din eşalonul secund - Handbal Municipal Buzău.

A fost un joc extrem de util, care i-a permis antrenorului Valeriu Costea să tragă ultimele concluzii. "În general, sunt mulţumit de felul în care au evoluat fetele. Totuşi am avut perioade în care s-a ratat foarte mult. În prima repriză, de pildă, jocul a fost mult prea echilibrat, spre surprinderea noastră. Acest lucru s-a petrecut datorită deconcentrării fetelor. La reluare, s-a schimbat faţa jocului, iar scorul a "curs" în favoarea noastră. Aşteptăm cu încredere startul în noul sezon", a spus tehnicianul gălăţean.

Joi s-a jucat o partidă uşor prelungită, 60+15 minute, iar scorul final a fost 34-23 (12-12). Desprinderea a survenit la mijlocul reprizei a doua, când tabela a arătat 26-20.

În cele 75 de minute, a fost rulat întregul lot de jucătoare: Emilia Anghel, Roxana Caragea, Elena Şerban - Tamara Bokarici, Alla Şeiko, Nicoleta Safta, Cristina Clisu, Daciana Curtean, Cristina Marcu, Andreea Taivan, Iulia Artean Stroia, Mădălina Conache, Elena Livrinikj, Dajana Jovanoska, revenită după o accidentare, Denisa Şelever, Andreea Mihart, Raluca Tănasă şi Ana Maria Gogu.

Primul meci oficial are loc miercuri, 6 septembrie, la Galaţi - Sala "Dunărea", ora 18,00, adversara gălăţencelor fiind HC Dunărea Brăila.

Citit 1080 ori Ultima modificare Joi, 31 August 2017 22:46