Cascador pe străzile oraşului (VIDEO)

Cascador pe străzile oraşului (VIDEO)

captură-video
Evaluaţi acest articol
(13 voturi)
8 comentarii

Un gălăţean şi-a testat, fără voie, abilităţile de cascador. Asta în timp ce circula cu autoturismul pe strada Brăilei, dinspre Inelul de Rocadă spre Ţiglina 1. Întreaga cascadorie a fost filmată de camerele de supraveghere din trafic.

Din imagini, se vede că şoferul circulă cu viteză şi pierde controlul asupra direcţiei de mers, acroşează un alt autoturism, după care sare cu maşina peste bordură şi traversează, în mers, întreg scuarul. Maşina s-a oprit abia după ce a ajuns pe sensul opus de mers.

Incidentul nu s-a soldat cu victime, ci, cel mai probabil, cu pagube materiale.

Poliţiştii de la rutieră au vizionat imaginile de pe camerele de supraveghere şi, în urma verificărilor, l-au identificat pe şofer în persoana unui tânăr în vârstă de 23 de ani. Acesta a fost sancţionat cu 725 de lei şi cu trei puncte de penalizare, asta după ce poliţiştii au stabilit că nu s-a asigurat pe schimbarea direcţiei de mers.

Citit 9214 ori Ultima modificare Marți, 09 Aprilie 2019 15:08

8 comentarii

  • postat de Teach Duminică, 07 Aprilie 2019 17:28 86.124.204.*** Link la comentariu
    0
    10

    "Legea cu privire la sancţionarea conducătorilor ce manifestă un comportament agresiv în trafic ce poate duce la accidente, a fost publicată astăzi, 28 aprilie 2017, în Monitorul Oficial şi va intra în vigoare după 3 luni. Astfel, începând cu 28 iulie anul curent conducători agresivi vor fi sancționați cu amenzi sau închisoare și lipsiți de permis de conducere! "

    deci despre ce vorbim noi aici .. 3 puncte si ...725 lei ????????????????

    Raportează
  • postat de Fili Duminică, 07 Aprilie 2019 07:39 5.13.217.*** Link la comentariu
    0
    14

    Cum poti omori lumea. Nesuportind sa circule regulamentar inspatele altui vehicol pentru ca el are un BMW expirat a facut opturi pe benzile de circulatie si cu viteza excesiva , bine ca nu a intrat in statia de autobuz omorand oameni .Asemenea oameni care se cred tupeisti , jmecheri de doi lei nu are ce cauta in trafic. Solutia ; anulare permisului puncte de amenda consistenta , examen psihologic si examen pentru permis din nou .

    Raportează
  • postat de Mai bine, se îngusta scuarul și se făcea încă o bandă de mers auto, pe sens. Sâmbătă, 06 Aprilie 2019 14:57 213.233.101.*** Link la comentariu
    23
    4

    Acum, după îngrămădeala de pe Bulevardul Brăilei, din zona Țiglina Unu-Doi, nu mai bine se îngusta scuarul cu gazonul verde , ce nu servește la nimic, pentru a crea încă o bandă de circulație, în ambele sensuri, pentru a micșora aglomerația auto ? Rămânea scuarul mai îngust și se creea, patru benzi de mers, pe sens.

    Raportează
  • postat de legea e pt toti Sâmbătă, 06 Aprilie 2019 14:13 95.76.36.*** Link la comentariu
    0
    16

    mai mult ca sigur e baiatul lui tata,cineva cu bani ,pe altul l ar di lasat dara numere de inmatriculare si fara permis

    Raportează
  • postat de Ion Sâmbătă, 06 Aprilie 2019 07:55 188.24.193.*** Link la comentariu
    0
    31

    Ala era drogat sau beat, bat pariu. Pericol public!!

    Raportează
  • postat de Goe Sâmbătă, 06 Aprilie 2019 07:18 5.13.137.*** Link la comentariu
    0
    39

    Doar atat ? 3 puncte si amenda ? Asemenea indivizi teribilisti nu ar trebui sa aiba carnet ! Din pacate sunt multi ca el ....Pentru neacordare de prioritate la trecerea de pietoni se suspenda dreptul de a conduce pe 30 zile si amenda iar acestui individ i se dau 3 puncte si amenda?

    Raportează
  • postat de BricoMan Vineri, 05 Aprilie 2019 21:46 5.13.204.*** Link la comentariu
    0
    49

    Marlani si nesimtiti care nu au pic de respect fata de colegii din trafic.
    De fiecare data cand trec prin zona, intre Rondou si semaforul de la Tribunal, intalnesc in trafic astfel de specimene care fac slalom printre masinile in mers.
    Isi merita lectia, cu toate ca nu o sa invete nimic din acest incident.
    Bine ca nu s-a intamplat ceva mai grav mai ales ca statia de autobuz era ff aproape.

    Raportează
  • postat de mihai Vineri, 05 Aprilie 2019 21:19 89.137.137.*** Link la comentariu
    1
    44

    Teribilistii astia tineri care nu au vazut masini in viata lor cum se urca intr-una fac ravagii pe sosele!

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.