* Scene uluitor de surprinzătoare, într-o benzinărie din Capitală! Umberto Peco a mai scos o carte, în numele combustibilului. Glumesc! De fapt, un bărbat din București a rămas fără mașină, în timp ce verifica presiunea aerului în pneuri, într-o benzinărie din Sectorul 3 al Capitalei. Un hoț a urcat în mașina bărbatului și dus a fost, cu tot cu vehicul. Când polițiștii l-au găsit pe ciorditor, acesta se afla în mașină și mânca o banană. Încântați și emoționați de faptul că banana cu pricina ar putea fi chiar celebra operă de artă prinsă cu scotch, unul dintre polițiști l-a întrebat pe hoț:
- Bună ziua! Sunt agent Gore Caravaggio. Dumneavoastră?
- Eu nu, nu mă numesc așa, dar m-am obișnuit cu infirmitatea asta.
- Ce faceți aici?
- Mănânc o banană.
- Aoleu, sunteți cine cred eu...?!
- Cine?
- Leonardo di Caprio, zis și Da Vinci?
- Nu.
- Păcat! Mi s-a părut că semănați cu dânsul.
- Cu cine?
- Cu Grigorescu.
* Surse istorice și ezoterice ale rubricii noastre ne-au mărturisit sub protecția anonimatului că dacă Zewa ar fi fost sponsorul lui Ludovic, acesta ar fi rămas în istorie cu zicerea "Stratul sunt eu".
* CFR scumpește biletele de tren cu 4,6%, de la 15 decembrie 2024, odată cu intrarea în vigoare a noului Mers al Trenurilor.
Ca să nu-și păteze reputația și performanțele istorice, CFR și-a prezentat scuzele pentru întârziere: "Ar fi trebuit să scumpim încă de acum 3 luni, dar, cum era și firesc, am întâziat, pentru a nu ne compromite valorile în care credem."
* Pentru că a fost declarat Întâiul Vilegiaturist al Țării din toate timpurile în grad de cavaler al umbletului pe toate coclaurile lumii, Klaus Iohannis a declarat că vrea să înregistreze la OSIM celebra zicere românească "Mă simt în al 9-lea cer!", preczizând că și pilotul e de acord.
* Nici bine n-a ajuns Bolojan în fruntea peneleului, că Traian Băsescu i-a si azvârlit o lacrimă a lui Ovidiu: "Dragă Bolo..."
* Joe Biden nu se mai oprește din gesturi de generozitate exacerbată! După ce l-a grațiat pe fiul său, care era pe cale de a face pârnaie, președintele SUA l-a grațiat și pe Cristi Borcea, deși fostul acționar de la Dinamo se află în libertate, pe motiv că poate salva Planeta și o poate scoate din criza profundă de îmbătrânire a populației, prin relansarea copulației majoritare.
⇒Alte babe care ard, aceeași țară care se piaptănă
*Precizare: Materialul acesta este un pamflet şi trebuie tratat ca atare. Informaţiile prezentate pot sau nu să fie adevărate. Conținutul este proprietatea cotidianului "Viaţa liberă". Toate drepturile rezervate "Viaţa liberă".