Cristache şi Stan, în tandem pentru PARLAMENTARE | Fostul primar rămâne în PMP
Foto: În foto, Marius Stan și Cătălin Cristache

Cristache şi Stan, în tandem pentru PARLAMENTARE | Fostul primar rămâne în PMP
Evaluaţi acest articol
(9 voturi)

Consilierul judeţean Cătălin Cristache, preşedintele Partidului Mişcarea Populară Galaţi, şi fostul primar Marius Stan (prim-vicepreşedinte) sunt cei doi membri ai formaţiunii politice care vor deschide listele de candidaţi pentru Camera Deputaţilor şi Senatul României, ceea ce înseamnă că fostul edil nu va părăsi, până la urmă, partidul condus de Traian Băsescu.

Potrivit informaţiilor furnizate de Cătălin Cristache, acesta a fost desemnat să ocupe prima poziţie pe lista dedicată deputaţilor şi va fi urmat de fostul consilier local Alin Mihai, Oana Claudia Iurescu (consilier local şi preşedinte al Organizaţiei Municipale), Radu Popescu, Iulia Hîrleşteanu, Mitică Mărăcineanu, Andreea Ursachi, Petrică Banciog şi Daniel Milaşcu. Lista pentru Senat va fi deschisă, conform deciziei PMP-iştilor gălăţeni, de fostul primar Marius Stan (acum consilier local), urmat de consilierul judeţean şi secretarul general al PMP Galaţi, Romulus Lucian Iaru, consilierul local Adrian Liviu Butunoiu (care conduce filiala PMP Tecuci) şi Marian Petcu.

Listele de candidaţi pentru Parlamentul României au fost transmise conducerii centrale a partidului pentru validare. Cătălin Cristache ne-a declarat că PMP-iştii ţintesc, în judeţul Galaţi, două mandate de deputat şi unul de senator.

Citit 5275 ori Ultima modificare Marți, 18 Octombrie 2016 15:31

10 comentarii

 • postat de furculision
  Miercuri, 19 Octombrie 2016 19:27
  82.78.253.***
  "SI EU VOTEZ PONTA!"...

  Iti mai aduci aminte tov. Stan?!?!?!

  Nici usturoi n-ai mancat, nici gura...
  0
  9
  Raportează
 • postat de Cumparator de tigai,dar numai la oferta!
  Miercuri, 19 Octombrie 2016 09:16
  5.13.179.***
  Mai draga Cristache,inainte de locale il faceai de kk pe dl Stan din orice pozitie si pe toate retelele media!Ce sa intelegem noi alegatorii?
  Macar poti sa ne detaliezi cand e competent si cand nu, dl Stan?
  PS:O poti face si aici!
  3
  17
  Raportează
 • postat de Comentator
  Miercuri, 19 Octombrie 2016 09:05
  109.166.131.***
  Care decat PSD?!? Ai uitat ca cristache a votat direct cu PSD la constituirea CJ si CL ??? A mai mințit o data cu mesaje anti PSD
  2
  13
  Raportează
 • postat de liviu
  Miercuri, 19 Octombrie 2016 01:28
  89.137.139.***
  Catalin il injura de mama focului in campania pt primarie pe marius stan si acum iacata ca sunt prieteni si in acelasi partid si asta demonstreaza inca o data ca la tv se injura dar in realitate sunt prieteni si se fac frati cand e vorba de ciolan si pus mana pe putere si bani. (...) Cearta e de fatada iar cand e vorba de (...) banul public sunt frati si toata lumea e multumita. Mai putin noi fraierii care stam ca prostii si privim la circul lor! Ne-am saturat! (...)
  2
  12
  Raportează
 • postat de Cineva
  Miercuri, 19 Octombrie 2016 00:48
  109.166.130.***
  Decat pnl=pdl.mai bine lasati.ne si cu pmp
  3
  8
  Raportează
 • postat de Puiu
  Marți, 18 Octombrie 2016 22:40
  5.13.238.***
  Decat oamenii lui "base"(cel care a taiat pensii si salarii-(...)) ,mai bine cei din PSD!
  14
  7
  Raportează
 • postat de MIHAIL
  Marți, 18 Octombrie 2016 22:34
  5.13.155.***
  UN DA categoric pentru Domnul MARIUS STAN,A FACUT MULTE LUCRURI DEOSEBITE cat a fost primar pentru galateni,pe mine personal m-a bucurat extraordinar ca s-a straduit sa aduca in orasul nostru un pian de concert de mare valoare ,pentru care toti melomanii,cel putin ii sunt foarte recunoscatori...CELALALT DOMN,CRISTACHE parca ,im i da fiori numai la gandul ca ajuns in PARLAMENT ,VA MAI FI ACOLO UN STALP DE NADEJDE AL S.R.L.-ului numit atat de blajin ,b.o.r;DE CURAND ,de curand,distinsul domn Cristache Aa avut un articol care mi s-a parut deadreptul amenintator,intitulat foarte sugestiv,,NU FACETI TINTA DIN BISERICA NOASTRA,in termeni foarte categorici,amintind de INCHIZITIA EVULUI MEDIU,de parca toti muritorii,supusi aceluiasi DUMNEZEU ar trebui, volens nolens,sa fie pastoriti de aceiasi biserica (SRL de faima!!!) patronat aici de preacinstitul domn CASSIAN iar la centru de unul si mai si ...DOMNUL STAN,obisnuit la spectacolele de marca ale institutiilor noastre artistice ,dovedeste nu numai o educatie de inalta clasa dar si mult mai mult bunsimt ,neerijandu-se in niciun fel intr-un aparator al unei religii sau alta dintre cele peste 4000 care diferentiaza si astfel oamenii TERREI!!!Si asa ,varand ,nevrand,din banii luati de stat de la noi toti o parte revin bisericii,cu ast domn CRISTACHE ,CRED CA NI S-AR PUNE BIR CU FORTA PE AMARATUL NOSTRU VENIT PENTRU FALA SI PROSPERITATEA DRAGEI SALE BISERICI!!!CRED IN DUMNEZEU ,IN BINELE SI BUNATATEA SA ,dar nu in oameni de talia acestui tinerel cu tupeu ...ASA SA NE AJUTE DUMNEZEU,CEL DIN SUFLETUL SI FAPTA NOASTRA BUNA!!!
  12
  4
  Raportează
 • postat de Ale(r)gator
  Marți, 18 Octombrie 2016 20:38
  89.136.231.***
  Da! Decat PSD, mai bine ca-n 2010, cu salarii nete de 480 de lei. Serios!
  5
  4
  Raportează
 • postat de Angel
  Marți, 18 Octombrie 2016 18:23
  5.13.233.***
  Acum cateva luni, in campania electorala, (...) astia 2 se faceau in toate felurile. Acum sunt colegi de partid. Ce sa mai intelegi din politica asta? Si mai ales, cu cine sa votezi?
  1
  9
  Raportează
 • postat de Pandele
  Marți, 18 Octombrie 2016 16:29
  81.12.149.***
  No comment...
  Decât PSD, mai bine ei!
  32
  15
  Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.