Avanpremiera Adunării Eparhiale/ Consiliul Arhiepiscopiei Dunării de Jos pregăteşte analiza de bilanţ

Avanpremiera Adunării Eparhiale/ Consiliul Arhiepiscopiei Dunării de Jos pregăteşte analiza de bilanţ
Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Consiliul Eparhial al Arhiepiscopiei Dunării de Jos se va reuni astăzi, cu binecuvântarea şi participarea Înalt Prea Sfinţitului Arhiepiscop Casian. Consilierii eparhiali vor analiza aspectele din viaţa bisericească de la Galaţi şi Brăila, fapte pilduitoare petrecute în 2013, an pus sub semnul lucrării apostolice a Sfinţilor Împăraţi “Constantin şi Elena”.

Membrii Consiliului Eparhial vor sublinia rezultatele nenumăratelor activităţi de slujire pastoral-liturgică, administrativă, cultural-misionară, social-filantropică şi de conservare a patrimoniului local, naţional şi universal din perimetrul Eparhiei noastre. Consiliul de astăzi va pregăti analiza de bilanţ a membrilor Adunării Eparhiale de la Dunărea de Jos, care va avea loc mâine, 8 februarie, la sediul eparhial.

Citit 734 ori Ultima modificare Vineri, 07 Februarie 2014 13:12

1 comentariu

 • postat de ?
  Vineri, 07 Februarie 2014 19:14
  5.13.206.***
  La ce va referiti cand pomeniti de ''conservare a patrimoniului local, naţional şi universal din perimetrul Eparhiei noastre'' ?
  1
  3
  Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.