United s-a calificat în finală, astăzi joacă pentru marele trofeu

Vicecampioana United Galaţi s-a calificat în finala Cupei României, în urma victoriei din penultima fază a competiţiei cu 2-1, în faţa celor de la CSM Tg. Mureş, după un joc cu un final incendiar.

United a avut 1-0, în urma golului marcat de Laşcu în minutul 15, dar a fost egalată în penultimul minut. Totuşi nu s-a intrat în prelungiri, pentru că echipa gălăţeană a replicat imediat şi a înscris golul victoriei printr-o execuţie superbă a antrenorului-jucător Florin Ignat (foto), din ultimul minut.

În cealaltă semifinală, gazda turneului „Final Four”, Dunărea Călăraşi, a învins cu 5-2 pe Autobergamo Deva.

Finala dintre Dunărea Călăraşi şi United are loc duminică, de la ora 18.00, putând fi văzută în direct pe canalul Futsal România de pe youtube.

Citit 911 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00