FC Universitatea, patru goluri primite în ultimele 12 minute!

(2 voturi)

Situație totală potrivnică pentru fetele de la FC Universitatea. În meciul de la Becicherecu Mic, au ținut aproape cea mai mare perioadă de timp. Gazdele au făcut 2-0 în primul mitan, apoi a fost 2-1 la pauză, prin reușita Irinei Topal, care a transformat o lovitură de la 11 metri. Ei bine, echilibrul pe tabelă a ținut până spre final, iar fetele noastre au fost chiar aproape de a egala, prin Postol, Nina Anca și Topal. În apropierea minutului 80, arbitrul a ținut să-și pună amprenta pe rezultatul meciului și le-a penalizat pe gălăţence cu un penalti ca şi inexistent. S-a făcut 3-1 (minutul 78) și din acest moment rezistența elevelor lui David Asandei a scăzut vizibil - explicabil, de altfel. Așa s-a făcut că, la fluierul final, scorul a urcat la 6-1, ireal după aspectul jocului. Echipa gălățeană a avut componența: Georgiana Bobocea - Alexandra Ivan, Nina Anca, Nadia Petrovskaia, Andreea Surcică - Daniela Mardari, Alexandra Hilohe, Alexandra Condrea, Monica Bențoiu, Irina Topal - Valeria Postol. Au mai fost trecute pe foaia de arbitraj: Ioana Sfetcu, Adelina Chiriac și Silvia Oană. Au fost şi trei indisponibilități de marcă: Oprică, Moacă și Valentina Ivan.

Mâine, echipa noastră se deplasează la Rm. Sărat, pentru meciul de "Cupa României", cu localnicele de la Onix, iar în runda următoare de campionat (etapa a treia de play-off) adversară îi va fi multipla campioană națională - Olimpia Cluj.

Citit 784 ori Ultima modificare Marți, 23 Martie 2021 01:05