SPECIAL DE MONDIAL. Croația - Canada 4-1: S-a dezlănțuit Croația

Surpriza ce se contura la acest meci încă din minutul 2, când Alphonso Davies marcase pentru canadieni, nu s-a mai împlinit, pentru că vicecampioana mondială s-a dezlănțuit. Croația a întors rezultatul în favoarea sa până la pauză, prin golurile marcate de Kramaric (min. 36) și Livaja (min. 44). După pauză, tot Croația a mai punctat și şi-a conturat un golaveraj satisfăcător, dar aproape inutil, dat fiind programul grupei din ultima etapă. S-a terminat 4-1 pentru croați, după ce Kramaric a mai înscris o dată (min. 70) și scorul a fost rotunjit de Majer (min. 90+4).

Ca urmare a rezultatului acestui meci, s-a consemnat eliminarea Canadei, fără niciun punct după două runde, dar și pregătirea unui joc cât o finală, Belgia - Croația, în ultima etapă din grupa F.

Citit 617 ori Ultima modificare Duminică, 27 Noiembrie 2022 21:15