Oţelul Galaţi - Metalurg Skopje 3-1, în primul amical din Antalya

Trupa lui Petre Grigoraş s-a impus aseară cu scorul de 3-1 în prima partidă de verificare din Antalya. Având în faţă formaţia Metalurg Skopje (Macedonia), roş-alb-albaştrii au deschis scorul printr-un autogol, o centrare perfectă a lui Sălăgean obligându-l pe unul dintre fundaşii adverşi să-şi introducă mingea în plasă (minutul 32).

După pauză, Paraschiv a majorat diferenţa dintr-o lovitură liberă de la 17 metri (50’), iar Avram a făcut 3-1 în urma unui corner (80’). Adversarii au redus scorul de pe tabelă tot în urma unei lovituri de colţ (73’).

Oţelul a jucat cu: Kolev – Cârjă, Costin, Jelev, Sălăgean – Iorga, Bourceanu, Paraschiv – Hurdubei, Pena, Ibeh. Din minutul 60, Grigoraş a folosit formula: Gribauskas – Tismănaru, Râpă, Sârghi, Ilie – Vitaici, Schwartz, Avram – Gârleanu, Elek, Dragoş.

Citit 1222 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00