Oţelul deja a câştigat derbiul cu Brăila. La poante! Vezi aici cele mai tari bancuri cu brăileni

Oţelul deja a câştigat derbiul cu Brăila. La poante! Vezi aici cele mai tari bancuri cu brăileni

Grup de pescari brăileni, braconând în Balta Mică a Brăilei
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
38 comentarii

În urmă cu mai bine de 20 de ani, la un meci dintre Oţelul şi Dacia Unirea Brăila, spectatorii gălăţeni au scos din buzunare cutii de chibrituri şi au început să scandeze: "Asta e Brăila, asta e Brăila!", ca o aluzie la faptul că vecinii dunăreni erau şi ei buni la ceva. Istoria rivalităţii dintre cele două oraşe este plină de momente amuzante şi de poante, iar internetul este plin cu tot felul de glume cu gălăţeni şi brăileni, care prefaţează întâlnirea de joi din Cupa României. Iată câteva poante cu brăileni, unele mai vechi, altele mai noi, unele despre fotbal, altele nu.

Bancuri despre fotbal

* Brăila este neînvinsă în ultimii 19 ani în meciurile oficiale cu Oţelul. Ultima victorie a gălăţenilor s-a înregistrat pe 18 decembrie 1993, scor 4-3. De atunci Oţelul nu a mai învins niciodată Brăila. E drept, nici nu s-a mai disputat vreun meci, pentru că Oţelul a jucat numai în prima ligă.

* De ce ţine morţiş Bunea Stancu să unească Brăila cu Galaţiul? Ca să aibă şi oraşul lui echipă în prima divizie.

* De ce nu mai ia Oţelul niciun jucător de la Brăila? Pentru că are deja în lot şapte extracomunitari.

* Ce spune un jucător brăilean care reuşeşte, totuşi, să se transfere la Oţelul? Că a prins un contract afară.

* Din 21 octombrie, operatorii bacurilor de la Brăila şi-au schimbat sloganul: "6, Delta Tulcea!"

Bancuri despre alte activităţi

* De ce găseşti doar gălăţeni în cinematografele din Brăila? Pentru că toate filmele sunt subtitrate, niciunul nu este dublat. În plus, toţi brăilenii au decodoare pirat pentru HBO, care le asigură totodată şi recepţia unor posturi străine de calitate: TV Galaţi, Vox TV, Express TV, RTV Galaţi.

* Toate televiziunile brăilene au sediile la Galaţi.

* Ce spun brăilenii când vin la Real? Că îşi fac cumpărăturile în shop.

* Ce fac gălăţenii după ce trec cu maşina pe podul peste Siret? Îşi dezactivează roamingul ca să nu îi ardă la factură.

* Cum se numeşte un brăilean care ia bacul? Tulcean de ocazie.

* Cum se numeşte un brăilean care trece Siretul? Emigrant.

* Cum se numeşte un brăilean care a terminat facultatea? În niciun fel, pentru că nu există aşa ceva.

* Şi totuşi, dacă ar exista, cum s-ar numi? Plagiator.

* Câţi intelectuali brăileni încap într-o cabină telefonică? Toţi.

* De ce îşi cumpără brăilenii cărţi doar de la anticariatele din Galaţi? Că-s gata citite de băieţi deştepţi.

* Un gălăţean pe malul Siretului îl întrebă pe un brăilean, aflat vizavi: "Bă, cum trec şi eu pe malul celălalt?". Brăileanul răspunde: "Păi văd că deja eşti pe malul celălalt!".

* De ce se îneacă brăilenii? Pentru că de fiecare dată când vine un vapor de la Galaţi pe Dunăre bagă capul în apă să vadă dacă are roţi.

* Cât îi ia unui brăilean să ajungă la civilizaţie? 15 de minute, dacă are maşină şi o ia pe dig.

* Cât îi ia unui gălăţean să ajungă în Evul Mediu? 30 minute, că se opreşte să îşi cumpere şi o mască de gaze.

* De ce se găsesc icre negre doar la Brăila? Pentru că numai acolo s-a reuşit încrucişarea crapului cu cioara.

* De ce la ambele intrări în Galaţi dinspre Brăila s-au făcut sensuri giratorii? Pentru ca brăilenii care vin în Galaţi să se poată întoarce uşor de unde au venit.

P.S. Aşteptăm replica brăilenilor.

Citit 6609 ori Ultima modificare Marți, 30 Octombrie 2012 22:06

38 comentarii

  • postat de Braila oras ? Vineri, 02 Noiembrie 2012 16:15 Link la comentariu
    0
    2

    Ce este Braila, e oras si ala ? Nu mi sa parut, am crezut ca e comuna mai mare a Galatiului cand am trecut prin ea :))

    Raportează
  • postat de pt kosymo Joi, 01 Noiembrie 2012 14:20 Link la comentariu
    0
    0

    Bun bancu dar se aplica mai bine la moldovence! Ele trec Prutul inot si isi fac turele pe ambele maluri ale Prutului, Siterului si Dunarii...

    Raportează
  • postat de kosymo Joi, 01 Noiembrie 2012 13:40 Link la comentariu
    0
    1

    Un tip super, intalneste pe strada o tipa trasnet. Cum o vede, o si cere de nevasta.
    Ea: cum sa ne casatorim? Nici nu ne cunoastem!
    El: nu-i nimic, o sa ne cunoastem in timp.
    Fac ei nunta si pleaca in luna de miere la mare. Pleaca el de pe plaja piscinei la care erau, se suie pe trambulina si sare spectaculos(se roteste in aer de 20 de ori, 50 de piruete si o intrare perfecta in apa).
    Ea: cea mai frumoasa saritura iubitule, sunt mandra de tine!!!
    El: Eee, draga, am fost triplu campion la sarituri.
    Se ridica sotia intra in piscina si face 100 de ture de piscina, fara sa oboseasca.
    El: foarte frumos iubito, atatea ture si nu esti obosita. Ai fost si tu campioana la ceva?
    Ea: Aaaa, nu!!! Sunt prostituata in braila si lucrez pe ambele maluri ale dunarii.

    Raportează
  • postat de Catalin Alex Joi, 01 Noiembrie 2012 10:57 Link la comentariu
    0
    0

    sunt bancuri,idiotilor!!! :))

    Raportează
  • postat de Siderurgistilor Miercuri, 31 Octombrie 2012 23:55 Link la comentariu
    0
    0

    Ce articol prost si cu glume de pros gust!!! Aveam o alt impresie despre jurnalistul Marius Tuca... Si destui imbecili care le iau in serios si fac spume..hahahaha
    Retrageti mai repede porcaria asta de pe site!

    Raportează
  • postat de Limbricul Din Galati Miercuri, 31 Octombrie 2012 21:54 Link la comentariu
    0
    0

    Cu ce e galatiul peste braila? E simplu prietene.. Din 2 rele o aleg pe aia mai buna: Galatiul.

    Raportează
  • postat de flo Miercuri, 31 Octombrie 2012 20:12 Link la comentariu
    0
    1

    Sincer am fost o buna perioada un ,,antibrailean"!
    Chestia cu ,,Braila este cartierul Galatiului" era citatul meu favorit! Acum cand ma uit totusi ca Braila este peste Galati la multe dintre capitole.... ma face sa imi regandesc mentalitatea! Si la cum vad ca decurg treburile.... tare imi e frica ca noi o o sa devenim un ,,cartier" de al Brailei! Respect!!
    Culmea este ca prea putini isi dau seama ca de fapt unirea celor doua orase ar face doar bine locuitorilor.... si din fericire, rau politicienilor, care isi vor pierde din sfera de ,,activitate" respectiv din locurile lor de ,,munca"si tocmai de aceea acest lucru nu se va intampla prea curand!

    Raportează
  • postat de control sa se oftice sclavii indianului ! Miercuri, 31 Octombrie 2012 19:34 Link la comentariu
    0
    0

    DACA PURICII AR LUMINA CA LICURICII,GALATIUL S-AR ASEMANA CU LAS VEGAS-UL !!!!

    Raportează
  • postat de luca Miercuri, 31 Octombrie 2012 18:31 Link la comentariu
    0
    0

    radeti voi de braileni dar cred ca ne-au luat-o inainte de ceva vreme, de aceea vezi asa multi galateni in braila ca galatiul nu mai are asa multe de oferit!!! cat despre echipa otelul , in curand o sa joace in aceeasi divizie cu braila!

    Raportează
  • postat de luca Miercuri, 31 Octombrie 2012 18:28 Link la comentariu
    0
    1

    radeti voi de braileni dar cred ca ne-au luat-o inainte de ceva vreme, de aceea vezi asa multi galateni in braila ca galatiul nu mai are asa multe de oferit!!! cat despre echipa otelul , in curand o sa joace in aceeasi divizie cu braila!

    Raportează
  • postat de sa nu uitam de mariana Miercuri, 31 Octombrie 2012 17:48 Link la comentariu
    0
    0

    Sper ca maine la meci nu incepeti cu Sexi Braileanca si alte prostii de genul acesta.
    Nu de alta dar replica o sa fie pe masura... revolutiei voastre de la 1989.

    Raportează
  • postat de MarianGL Miercuri, 31 Octombrie 2012 15:37 Link la comentariu
    0
    1

    Una e rivalitatea sportiva si alta e ura.Sunt galatean, am 30 de ani si nici eu, nici prietenii, rudele sau cunostiintele mele nu au aceasta aversiune fata de braileni.Ne sunt vecini si noi lor, sunt oameni ca si noi, si noi ca ei...suntem cu totii romani.Iar articolul mi se pare unul cu prost gust, una e gluma alta e insulta(sunt vreo 20 de "glume" in articol, cam multe pt doar o gluma).

    Raportează
  • postat de Fcog Miercuri, 31 Octombrie 2012 14:59 Link la comentariu
    0
    0

    Si bRaila mai da replici ?! maine se va prezenta 5 stelisti cu 3 dinamovisti si 2 crapidisti ! Sa fiti si voi 10 insi sa va crede-ti brigada ! :)))

    Raportează
  • postat de pt GALATEAN Miercuri, 31 Octombrie 2012 14:52 Link la comentariu
    0
    0

    La ce capitol esti mai bun ca Braila mai limbricule? La faptul ca fiind singurul port al Moldovei au investit toti in tine. La faptul ca regimul comunist a facut dintr-un oras prosper, GL, o cocina cu alde Micro fara nr., plina de analfabeti alcoolisti veniti din toata Moldova. La asta esti peste Braila. Jumatate din voi nu va cunoasteti tatii. La ce esti mai bun ba cretinule, la mort de foame asta da concurenta. Astazi existati din 2 motive. Inca mai functioneaza combinatul si aveti Universitatea de stat la cer vin Brailenii, buzoineii si altii. Voi tot de bautura si facut copii sunteti buni.
    Autorul articolului a sperat sa adune bani din publicitate prin accessarea de cretini a acestei pagini. Bancurile de mai jos despre GL cuprind realitatea. Poate faceti baie ca ingheata conducta, ca anul trecut.

    Raportează
  • postat de Lucian Miercuri, 31 Octombrie 2012 14:49 Link la comentariu
    0
    1

    @Galatiul e Cernobil doi ba urata natie de brailean prost , Otelul numai este al indianului , chiar ca sunteti in evul mediu ma nu stiti stirile :)))

    Raportează
  • postat de GALATEAN Miercuri, 31 Octombrie 2012 13:55 Link la comentariu
    0
    1

    Indiferent de ce spun brailenii.. in momentul de fata cele 2 orase nu se pot compara .. suntem peste ei la toate capitolele nu numai pe plans sportiv..cine a fost in braila stie..

    Raportează
  • postat de galatean Miercuri, 31 Octombrie 2012 13:52 Link la comentariu
    0
    0

    Definitia echipei din braila: O echipa mediocra intr-un oras stelist.

    Raportează
  • postat de galatean Miercuri, 31 Octombrie 2012 13:52 Link la comentariu
    0
    0

    Definitia echipei din braila: O echipa mediocra intr-un oras stelist.

    Raportează
  • postat de Galatean Miercuri, 31 Octombrie 2012 13:37 Link la comentariu
    0
    0

    @Issos are cel mai bun si mai pertinent comentariu iar autorul articolului este un gogoman crescut in cocina ! Galati sau Braila, nu conteaza, sunt doua orase cu bune si rele, cu oameni de isprava sau mai putin ( ex. autorul articolului ), cu edili mai inspirati si mai binevoitori ( ex. cei di Braila ) sau cu hahalere care-si bat joc de concetatenii lor ( ex. Galati )...... In rest, tuturor numai bine, la meci sa fie o atmosfera de sarbatoare ( e doar un joc ) si sa catige echipa mai buna ! Hai Galatiul !

    Raportează
  • postat de maty Miercuri, 31 Octombrie 2012 13:06 Link la comentariu
    0
    0

    ce fac galatenii cand orasul lor e in pericol de a fi inundat ,cer guvernului sa inunde Balta Brailei ,crezand ca Dunarea se va opri in Balta !

    Raportează
  • postat de pt noi Galatiul e Cernobil doi Miercuri, 31 Octombrie 2012 12:59 Link la comentariu
    1
    0

    Ce fac galatenii joi seara cand vad 700 de braileni?
    Iau pozitia obisnuita. Rugam organizatorii sa asigure perne, sa nu-i doara genunchi pe galateni.
    Acum e gratuit, bonuri de masa va da indianul

    Raportează
  • postat de pt ISSOS Miercuri, 31 Octombrie 2012 12:48 Link la comentariu
    0
    0

    Inteligenta a 99% dintre galateni si a unei parti din braileni nu permite ce spui tu. Cum sa ii strangi mana invingatorului cand acesta nu se spala cand iese din combinat....
    Un banc rasuflat bun de spus lui Marius Stan si Gh. Bunea Stancu:
    Ce fac brailenii si galatenii ca sa zboare in strainatate?
    Iau trenul spre Bucuresti.
    Oricum initiativa celor de la Viata Libera a fost sa creasca numarul de accesari in scopul acapararii de bani din publicitatea

    Raportează
  • postat de pt alde inteligenta Micro Miercuri, 31 Octombrie 2012 12:39 Link la comentariu
    1
    0

    Cine locuieste in centrul istoric al Galatiului?
    Brailenii de la Universitate si studentii din camine!!!
    Cand Braila organizeaza concursul Hariclea Darclée galatenii asteapta sa scoata Guta si Salam un hit.
    Cand interlopii din Braila arunca fara numar la manelisti galatenii se urca pe turnul televiziunii sa-i vada si asteapta sunetul pe YouTube....
    Care e cea mai de pret marfa a galatenilor, "galateanca", care numai e lemnul ci moldoveanca, buna la facut norma pe centura in Spania si Italia.
    Ce cumpara pe ascuns un galatean de la farmacie?
    Cu siguranta nu tampoane sau prezervative ci Prostenal, crede ca vindeca micronul de inteligenta moldoveneasca
    Dupa plecarea doctorilor romani in strainatate la Spitalul de Urgenta Galati dr Bacalabasa declara:
    Noii doctori veniti din Africa sa-i trateze pe galateni le prescriu de cum intra in cabinet Prostamol.
    Pi nu inteleg de ce. Pi di ce li dă Prostamol ca doar pi ei nu-i supara prostata.
    Cum se reproduc galatenii?
    Pi ori raza (vecinilor) la patrat.
    De ce se duce un galatean la Mall la Braila?
    Sa vada ce nu ia facut Dascalescu.
    Ce fac galatenii cu istoria lor? groapa de gunoi, la Barbosi.
    De ce e Siretul negru cateodata?
    Se spala Micro 38 si 39.

    Raportează
  • postat de Issos Miercuri, 31 Octombrie 2012 12:39 Link la comentariu
    0
    0

    Ceea ce e prezentat in ziar e o penibilitate. Meciul de maine e doar un joc si sa castige cine e mai bun. acesta e spiritul jocului. sa nu avem orgolii de 2 lei. glumele de prost gust sunt pt. oameni mai putini luminati. Ambele orase au bubele lor. Civilizat e ca la sfarsit invinsii sa stranga mana celor victoriosi.

    Raportează
  • postat de ULTRAS LALA Miercuri, 31 Octombrie 2012 12:22 Link la comentariu
    0
    1

    Degeaba incercati voi braillenilor ...sa pareti ..baieti destepti ...nu aveti cum ...va tradeaza fata ..si orasul unde locuiti ..plin de tigani si taranii.....Braila SUBURBIA GALATIULUI ! ! ! FORTA OTELUL

    Raportează
  • postat de maty Miercuri, 31 Octombrie 2012 12:21 Link la comentariu
    0
    2

    de ce se urasc brailenii si galatenii , in timpul ocupatiei otomane a Brailei [cetatea Brailei ] ,soldatii turci efectuau dese incursiuni in teritoriie moldave, furand ,parjolind ,violand tot ce le iesea in cale !

    de ce la Galati Dunarea e mai lata , sa nu sara prostii peste ea in Dobrogea !

    de ce Galatiul este ai bogat decat Braila ,in primul rand sunt mai multi soldoveni , dar si acum mai practica furatlul de la braileni !
    avea Galatiul teatru ,nu intre 1949-1967 teatrul Maria Filoti din Braila se numea Teatrul Braila-Galati !
    .............

    Raportează
  • postat de maty Miercuri, 31 Octombrie 2012 12:02 Link la comentariu
    0
    0

    Au galatenii vre-o fabrica de excavatoare ,nu galatenii nu folosesc excavatoarele pt ca le este frica sa nu cada in gropile facute de ele !

    de ce au galatenii atatea universitati inutile ,pentru a scoate cat mai multi analfabeti !

    stiu galatenii sa proiecteze excavatoare hidraulice ,nu sunt prea inapoiati pentru asta !

    Braila , str Galati-str Eliberarii , Galati ,str Brailei - str Nu mai plange baby !

    de ce nu vin galatenii la Mol in Braila ,nu ii lasa soldatii braileni sa treaca podurile peste Siret , viza e prea scumpa pentru ei , in caz ca stiu ce-i aia !

    Cate fabrici au demontat si furat galatenii din Braila ,cate le-a dat voie comunistii lui Dej si Dascaescu !

    de ce nu merg galatenii in Insula Mare sau in cea Mica ,nu au bani de benzina pana acolo ,in caz ca ajung acolo le este frica sa nu cada in vre-o balta cu balauri !

    Cate utilaje a facut Promexul pentru Sidex ,multe ,in timp ce galatenii erau alfabetizati de comunisti !

    de ce au construit galatenii cartierul Cantemir , pt ca terenul lor geme de postie si ingamfare !



    comunistii au construit Galatiul ,dar au distrus Braila !

    Raportează
  • postat de Pentru un brailean Miercuri, 31 Octombrie 2012 11:15 Link la comentariu
    0
    0

    Nu are nici o logica ce ai scris, normal ca braileni nu gandesc, nu au logica ei nici n ustie de gluma dar... Braileni la Promenada Mall ii spune Las Vegas.

    Raportează
  • postat de Me Miercuri, 31 Octombrie 2012 11:12 Link la comentariu
    0
    0

    Brailenii despre galateni.
    Strada ce-o pastrati ca lumina zilei, este la Galati, tot strada Brailei.

    Replica galateana:
    Noroc ca timpul intoarse fila, pe vremurile demult ramase
    Altminteri disparea Braila si devenea tiglina sase.

    Raportează
  • postat de jiji Miercuri, 31 Octombrie 2012 11:04 Link la comentariu
    0
    0

    chiar nu mai stiti sa scrieti stiri din sport de veniti cu bancuri prafuite...pe bune, faceti caterinca in loc sa vorbiti de echipa voastra aflat pe loc retrogadabil - la 4 puncte de locul 14...scrieti ceva, daca aveti idei de articole, despre pozitia conducerii Otelului fata de ideea FRF si LPF de a reduce numarul de echipe din LIGA 1 la 12 sau 16 echipe...

    Raportează
  • postat de cand auzi de Braila in picioare sa te ridici.... Miercuri, 31 Octombrie 2012 10:01 Link la comentariu
    0
    0

    Galateni! Se poate face o comparatie pentru Terra intre Al. I Cuza si Dascalescu, de la Gl, si Panait Istrati si Nae Ionescu, de la Braila.
    Oare marlanii s-au nascut la Galati? Fiul unui fost prim secretar de partid din Galati vinea sticle si borcane pe timpul lui Ceasca? Amintiri din epoca de aur////

    Raportează
  • postat de RAU Miercuri, 31 Octombrie 2012 09:58 Link la comentariu
    0
    0

    Cine e CF Braila???:)))))))) Se joaca si fotbal la Braila? Noi in ultimi 20 ani dragi braileni am jucat de vreo 6 ori in cupele europene,jucat o FINALA DE CUPA,castigat o CUPA INTER TOTO,castigat un CAMPIONAT,o SUPERCUPA,am participat in cea mai importanta competitie a lumi aia care va uitati voi miercuri seara la tv si se numeste CHAMPIONS LEAGUE si cel mai important lucru am batut de cateva ori marea voastra dragoste OILE DIN GHENCEA.

    Raportează
  • postat de MIRCEA iUSTIN Miercuri, 31 Octombrie 2012 09:56 Link la comentariu
    0
    0

    ASA ESTE OTELUL ESTE DE CEVA TIMP IN PRIMA LIGA, A FOST CAMPIOANA GRATIE FAPTULUI CA A AVUT UN OM DEOSEBIT CARE A IUBIT SI IUBESTE FOTBALUL, DA SA NE ADUCEM PUTIN AMINTE DE PERIOADELE IN CARE ACEASTA ECHIPA ERA DENUMITA: ABBA DE CE OARE??????????????????????

    Raportează
  • postat de pt voyo Miercuri, 31 Octombrie 2012 09:53 Link la comentariu
    0
    0

    Mare dreptate ai saracutul de tine. Adevarul doar tare. Sa facem bancuri si sa lasam ceea ce suntem deoparte. Sper ca inainte de meci va spalati si voi.
    Buna initiativa celor de la Viata Libera, pacat ca nu au avut curaj sa le dea si pe cele despre Galati.
    La handbal mai calcati pe la Braila? De 8 ani aceeasi istorie veniti la Braila plecati fara Glorie. Traiti din istoria unei echipe de fotbal tinute de un indian, la anul ne vedem la matineu.

    Raportează
  • postat de voyo Miercuri, 31 Octombrie 2012 09:47 Link la comentariu
    0
    0

    pentru "un brailean"
    Ai reusit sa confirmi: scoala si inteligenta sunt interzise in Braila.

    Raportează
  • postat de un brailean Miercuri, 31 Octombrie 2012 09:46 Link la comentariu
    0
    0

    14. Cum se numeste cel care a hotarat aparitia Galatiului?
    Plagiator!

    Raportează
  • postat de un brailean Miercuri, 31 Octombrie 2012 09:39 Link la comentariu
    0
    0

    1. Un galatean se urca intr-un taxi
    soferul:- Unde mergem?
    GL:- In Champions League!
    soferul: - Cine plateste?
    GL:- Mircea Sandu, Mitica, M. Stan si alde Borş?
    soferul: Da costa ceva pana acolo, sigur ai bani!!!
    GL: Numai 6 (meciuri) sunt norocoase în istoria Galatiului
    2. Ce au mancat galatenii dupa ce au luat Otelul campionatul?
    Bătaie
    3. Ce li se promite jucatorilor de la Galati ca vor manca inafara de bataie la scor?
    Borş!!!
    4. Ce filmeaza TV straine ca sa promoveze Galatiul?
    Cainii din fata Primariei
    5. De ce cersetorii galateni nu sunt parodiati la TV?
    Pentru ca se supara adevaratul Mos Craciun pe cel din Tiglina
    6. Cati intelectuali galateni incap la TV din GL?
    Niciunul, sunt ocupati cu retrocedarile sediilor.
    7. De ce nu isi inchid brailenii telefoanele cand trec Siretul, desi pe ecran apare Republica Moldova?
    Asteapta sa-i sune moldovencelor lor din Spania si Italia si sa le zica cat au produs.
    8. Cu ce au ajuta brailenii pe galateni dupa 10 iunie 2012?
    Au dus la remat partea inferioara din BINE ATI VENIT IN NOUL GALATI /COLONIA LUI GHEORGHE BUNEA STANCU
    9. Cine face profit de pe noul Galati?
    Gheorghe Bunea Stancu prin Tancrad
    10. Ce zic galatenii cand vin la Promenada Mall din Braila?
    Unde sunt copanelele arse ca alea din Micro 38 si 39 ne-au ars pe noi (n.n. pe galatenii albi)
    11. Brailenilor li se aratau chibriturile, moldovenilor li se striga de zeci de ani SARMA! Acum isi mai are rostul? Mettal stie de ce…
    12. Pe malul Siretul. Ce striga un galatean iarna spre un brailean?
    Pot sa vin sa ma spal la voi! ca noua ne-a inghetat conducta.
    13. Ce face un galatean la inundatii? Se roaga de Ciuca sa-i salveze, si el ce face?
    Le da rima.

    PS. Să nu discutăm de intelectualii din cele două oraşe în orice epocă, nu îşi are loc o comparaţie.
    Cele de mai sus nu sunt bancuri este realitatea!!!

    Raportează
  • postat de Galeria Otelul Galati Miercuri, 31 Octombrie 2012 09:37 Link la comentariu
    0
    1

    Braila nu are replica...pentru ca nu stie ce e aia.

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.