Biletul zilei: Dorinel, mai bun ca Dan Petrescu

Antrenorul roman de la Dinamo Moscova, Dan Petrescu a comis-o în ultima etapă. A scos doar un egal din deplasarea de la Amkar (1-1) şi ratează o şansă bună de a se apropia de podium. În rest, ne-au ieşit celelalte ponturi de pe billet: Dijon şi Ferreira n-au pierdut cu Chatereaux, respectiv Maritimo, iar Feyenoord a câştigat repriza a doua cu Venlo, scor 1-0, după 0-0 la pauză.

BILETUL ZILEI

FC Sevilla – Bilbao 1 (cotă 1,60)

FC Porto – Braga 1 (cotă 1,40)

Mordovia – Krasnodar 1X (cotă 1,57)

Man. Utd – Man. City cel puţin un gol în r1 (cotă 1,29)

AS Roma – Lazio cel puţin un gol în r2 (cotă 1,20)

Dorinel Munteanu poate dovedi că e un antrenor mai bun ca Dan Petrescu, dacă va reuşi să o salveze pe Mordovia de la retrogradare, în condiţiile în care a preluat-o de pe ultimul loc, la o diferenţă considerabilă de locurile de salvare. Pentru a se salva trebuie să nu piardă meciul cu FC Krasnodar, care oricum are mari probleme în jocurile de “afară”. FC Sevilla, o specialistă la jocurile de acasă, mai are speranţe la un loc în cupele europene, mai ales că Malaga ar putea să nu primească licenţa ediţia următoare. FC Porto urmăreşte pas cu pas evoluţia Benficăi şi trebuie să câştige cu Braga pentru a rămâne în lupta la titlu. Derbiul din Manchester va fi mai destins după diferenţa mare de puncte din clasament şi putem vedea liniştiţi fotbal spectacol, adică cel puţin un gol până la pauză. A mai rămas As Roma – Lazio, unde mergem pe cel puţin un gol în repriza secundă. Cota finală ajunge până la 5,27.

Citit 4748 ori Ultima modificare Duminică, 07 Aprilie 2013 15:01