Baschetbalistele de la Phoenix Galaţi au promovat în prima ligă!

UPDATE ORA 13.45 - Gruparea feminină de baschet Phoenix Galaţi a învins şi în al doilea pe meci, scor 70-57, pe Bball Sepsi Sf. Gheorghe şi a câştigat turneul final al ligii secunde, promovând în prima ligă. Astfel, baschetul gălăţean revine în primul eşalon după o pauză de 13 ani.

Echipa de baschet feminin Phoenix Galaţi a învins luni dimineaţă pe CSS Rm. Vâlcea, scor 45-30, în primul său meci din turneul final al ligii secunde. Formaţia gălăţeană s-a desprins din primul sfert, încheiat cu scorul 18-6, iar apoi şi-a gestionat fără probleme acest avantaj până la final. Al doilea meci al celor de la Phoneix a fost decalat, partida cu CS Bball Sepsi Sf. Gheorghe urmând să se joace tot astăzi, de la ora 12.00, în sala Florin Balaiş.

Citit 1248 ori Ultima modificare Luni, 20 Mai 2013 13:45