Impresarul Ionel Codoban a cerut în instanţă insolvenţa Oţelului

Impresarul Ionel Codoban a cerut în instanţă insolvenţa Oţelului
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Pe rolul Tribunalului Galaţi a fost înregistrată în urmă cu trei zile o nouă cerere de începere a procedurii de insolvenţă pentru FC Oţelul. Acţiunea în instanţă a fost introdusă de impresarul Ionel Codoban. Reamintim că în ultima ediţie de campionat Oţelul a fost penalizată cu două puncte pentru neplata unei datorii de aproximativ 1,3 milioane de euro către Codoban, iar acţiunea din instanţă certifică faptul că clubul nu şi-a achitat datoriile către acesta nici până acum.

Acesta este al doilea astfel de caz înregistrat la Tribunalul Galaţi, după cel iniţiat de tipografia Evrika Eurodips către care clubul are datorii de peste 45.000 de lei.

Citit 1822 ori Ultima modificare Vineri, 28 Iunie 2013 13:33

7 comentarii

  • postat de CE FATA DE KKT AI
    Duminică, 30 Iunie 2013 14:00
    Mariane,LA OTELU se intampla ca la VL ,numiri pe pile la fel cum ai fost pus tu la ziar,jigodie,pariez cu viata mea ca esti certat cu multi din redactie,jigodio
    0
    0
    Raportează
  • postat de articol din VLG 27/07/2012
    Sâmbătă, 29 Iunie 2013 18:17
    * Narcis Răducan, consilierul primarului Marius Stan şi viitorul director general al clubului gălăţean, a declarat că de luna viitoare Oţelul va avea noi acţionari * Interdicţia la transferuri a fost ridicată odată cu plata datoriilor, încercându-se aducerea a doi jucători în perioada următoare

    --------------------------------------------------------------------------------


    După o vară tulburată de neînţelegerile de la vârful clubului gălăţean, Oţelul pare să intre pe un făgaş normal, conform celor spuse de Narcis Răducan, noul responsabil de bunul mers al lucrurilor de la Oţelul. Încă de luna trecută au fost demarate negocierile dintre conducerea ArcelorMittal şi noii investitori pentru preluarea clubului gălăţean, iar acestea au avansat până la ultimele detalii. „Am făcut un pas important şi la negocieri, iar la începutul lunii august ar trebui să fie finalizate şi să intrăm în termenii în care ne-am gândit şi strategia impusă de Marius Stan înainte de a pleca de la club”, a declarat Răducan.
    Primul pas către rezolvarea problemelor a fost realizat după ce s-au plătit datoriile către impresarul Ionel Codoban. „A mai trecut o treaptă, am rezolvat definitiv problema cu domnul Codoban şi sperăm să nu mai existe probleme de acest gen niciodată”, a spus viitorul director general al Oţelului.
    0
    0
    Raportează
  • postat de adi
    Vineri, 28 Iunie 2013 22:38
    Narcis Raducan nu are absolut nici o vina,el este doar un angajat al cublului si atat.nu poti sa dai vina pe un om care si el ca toti ceilalti sin club,sunt neplatiti de luni bune.Singura vina ii apartine lui Dan Adamescu,care nu stiu de ce a cumparat acest club.Daca reusim sa scapam de Adamescu si sa aducem pe cineva care sa tina cublul acesta pe linia de plutire,atunci totul va fi bine.Eu personal ii respect pe toata lumea din acest club (in afara de adamescu si gasca lui) pentru ceea ce au facut si fac pentru acest club,fara bani si fara un viitor cert.RESPECT pentru toti.
    0
    0
    Raportează
  • postat de ȚARA E CONDUSĂ DE mafie
    Vineri, 28 Iunie 2013 14:44
    Labagiii ăia care vin mâine la miting să ”apere”ordinea publică,adică jandarmii,nu sunt plătiți tot de noi???
    Adică o să luăm bătaie de la unii plătiți de noi!
    Oligofrenul de primar nu a fost ales tot de noi????
    Ăștia de la DNA,Fisc etc. de unde au bani???
    Mizeria de Adamescu ce a dat la schimb pentru a prelua clubul???????????
    Deci fiți pașnici,civilizați,nu înjurați!
    Ce rost are să înjuri să spargi?Nu ,fii o oaie în rând cu lumea!
    FACEȚI DEGEABA MITING!Ăștia nu știu decât de VIOLENȚĂ!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Închideți naibii tot să știm o treabă
    Vineri, 28 Iunie 2013 14:31
    Băi ăștia de la Dunărea Bătrână,n-aveți mă vreun ziarist să se ducă la Adamescu în scorbură și să îi ia un interviu????
    Cretinoidul ăla de Răducan ce morții mă-sii așteaptă????Dă-ți bă demisia dacă nu poți face nimic!
    M-am săturat de vorbe de doi lei!Mâine la protest o să fie ca la Timișoara sau Craiova:adică o să-l doară în buric pe Adamescu!Fără revoluție adevărată,adio industrie,adio trai decent,adio sport,adio România!!!!
    Ați văzut la turci????
    Imaginați-vă că vine un bulangiu și vrea să bage în faliment Galatasaray!Aferim!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Închideți naibii tot să știm o treabă
    Vineri, 28 Iunie 2013 14:22
    Să-mi bag pwla-n toți retardații care conduc țara asta de 24 de ani și să vă ia dracul pe toți oligofrenii care i-au ajutat!
    Băi,dar chiar nu mai există nimeni care să se sesizeze???????????
    Muistul ăsta de Stan e în spatele degringoladei și se face că plouă!!!
    El a mâncat câcat că aduce investitori de încredere și că face stadion ÎN Galați!!!
    Muistul de Adamescu tace și fură pe ascuns!!!!!!
    Mâine la miting eu zic să-l vizitați prima oară pe Stan și să-i futeți vreo 2 injurături!
    Fără violență în țara asta,te iau toți la mișto....
    0
    0
    Raportează
  • postat de mog
    Vineri, 28 Iunie 2013 14:16
    incredibil ce se intampla la Galati cu Otelul...asa hotie pe fata mai rar...
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.