Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
17 comentarii

* Echipa gălăţeană a fost jalnică în prima parte a meciului cu Viitorul Constanţa, fără nici un şut pe poartă şi cu patru goluri încasate până la pauză


Oţelul le-a oferit suporterilor săi o nouă seară groaznică, după o evoluţie de toată jena în partida din deplasare, cu Viitorul Constanţa. După doar 22 de minute de minute, gazdele conducea cu 3-0, avantaj mărit până la pauză la in incredibil 4-0. Umilinţă totală, în condiţiile unui adversar, Viitorul, care a marcat până acum extrem de rar în prima repriză şi niciodată în prima ligă atât de multe goluri într-un meci. De altfel, în precedentele 14 partide din acest campionat, echipa patronată de Hagi marcase în total numai şase goluri!
Pe lângă erorile din defensivă, nici jucătorii din celelalte compartimente nu au fost mai breji, nefiind în stare să trimită măpcar un şut pe poartă până-n pauză
Până la final, Oţelul şi-a mai spălat din pacate, cu trei goluri marcate după pauză, dar fără să pună vreun moment în pericol victoria gazdele, golul al treilea fiind marcat prea târziu, la ultima fază a meciului.

"Este vorba de indolenţă"

La finalul partidei, Narcis Răducan, managerul general al echipei, şi-a acuzat o parte dintre jucători de indolenţă, fără a face nominalizări.
"Este inexplicabil şi inacceptabil ceea ce s-a întâmplat în prima repriză. De regulă protejez jucătorii şi nu-mi place să-i acuz, dar cred că e vorba de indolenţa în unele cazuri şi aceste lucruri nu vor ramâne nepedepsite. Atunci când nu e vorba doar de o greşeală tehnico-tactică, ci de indolenţa, trebuie intervenit şi va promit că vom interveni", spus Răducan.
Conducătorul Oţelului a spus că aşteaptă perioada de transferări din pauza de iarnă pentru a se mai elimina din probleme. „Clar, va fi o campanie de transferări care va acoperi aceste nereguli. Vor fi anumite posturi care vor arată cu totul altfel după pregătirea de iarnă. E clar că suferă compartimentul defensiv, dar trebuie să discutăm după ultima etapă din acest an. Se va implică foarte mult şi antrenorul Ewald Lienen. Sunt convins că, aşa cum s-a întâmplat şi anul trecut, vom ieşi din zona fierbinte a clasamentului. Au fost şi plusuri, a două repriză s-a jucat altceva şi poate reprezenta un punct de plecare în vederea partidei cu Steaua ", a mai adăugat Narcis Răducan.
Cu 14 puncte, Oţelul se află pe locul 15 în clasament, primul de sub linia ce delimitează poziţiile retrogradante, cu un singur punct mai mult faţă de următoarele două clasate, Universitatea Cluj şi Viitorul. În următoarele două partide, echipa gălăţeană va întâlni pe Steaua, joi în Cupa României (ora 20.30), în deplasare, şi duminică, la Galaţi, în campionat (ora 21.00).

Citit 2151 ori Ultima modificare Duminică, 01 Decembrie 2013 15:40

17 comentarii

  • postat de smecher Miercuri, 04 Decembrie 2013 11:09 5.13.132.*** Link la comentariu
    0
    0

    @postat de Otelul e sufletul meu mai omule cum sa nu jigneasca lumea jucatorii daca ei nu fac nimic in teren stau ca martalogii in teren nu se misca neam etc etc eu unul sunt de acord cu aducerea altor jucatori si nu numai pe axarea tinerilor ca asa face si dinamo bucuresti si vad ca nu prea dau rezultate new dinamo e o porcarie a lui negoita o sa se fraiereasca singur ca o sa ajunga dinamo chiar in situatia rapidului e nevoie nu de multi jucatori de experienta unul sau doi dar nu multi daca vrei sa faci performanta cu tineri nu se face performanta alte echipe din liga 1 etc etc nu se bazeaza pe tineri ma rog fiecare cu parerea lui

    Raportează
  • postat de marius Marți, 03 Decembrie 2013 19:18 109.166.129.*** Link la comentariu
    0
    0

    Ai dreptate ca tot timpul Otelul este in inima majoritatii galatenilor.Dar trebuie vazut ca cei pe care ii invoci nu joaca nimic pentru echipa.Si atunci nu trebuie cautati tineri care sa ne faca sa tresaltam pentru Otelul asa cum faceam si cu Iorga,giurgiu etc?Daca ei sunt satui de banii primiti de la club ,atunci trebuie cautati altii care sa readuca suporterii in tribune(ai dreptate ca la castigarea campionatului jucam pe contraatac,dar se vedea ca erau foarte determinati in teren)Cat despre narcis,poate se gandeste si ne lasa cu toate cuvantarile lui.La acest moment,nu cred ca are nimeni nimic cu jucatorii care pun osul pentru echipa.Dar care sunt acestia?

    Raportează
  • postat de Oțelul e sufletul meu Marți, 03 Decembrie 2013 14:32 79.116.108.*** Link la comentariu
    0
    1

    Băi știuleților,este adevărat-echipa joacă slab.Însă asta nu vă dă dreptul să înjurați jucătorii chiar în ultimul hal......
    Uitați-vă băi pe Eurosport:echipele din liga a doua germană au stadioanele de 30--40 de mii de locuri pline.
    Iar echipele alea nu joacă mai bine ca Oțelul.
    Echipa Oțelul a câștigat titlul jucând pe contraatac!!!!!!Ce se joacă de la începutul campionatului?Pe atac!
    E vina lui Iorga-care este mijlocaș de creație,care ar trebui să dea pase,că este pus să atace pe flancuri????
    Iorga trebuie să fie în mijloc și să facă mici driblinguri și apoi să paseze bine.Sau pe extremă să fie pus în situație de a scăpa pe contraatac.
    Păi dacă antrenorul îl pune aiurea în teren și îl pune să atace-nu e vina lui Iorga-că el nu e Ronaldo.....
    Și nu înțeleg ce vreți voi?????
    Credeți că jucătorii mai au chef să-și rupă picioarele pentru un club în pragul falimentului????
    De ce ar juca Iorga sau Giurgiu sau Sârghi cu îndârjire,dacă s-ar accidenta și ar ajunge ca Silviu Ilie să stea pe tușă 2 ani și apoi pe la echipa a doua?????
    Giurgiu-ca Paraschiv-e bătrân nu mai face față.Sârghi e varză,dar să ne amintim că și-a spart capul o dată pentru Oțelul,iar a doua oară-anul trecut cu CFR-putea să moară!!!!!
    Și pentru ce???????
    Chiar nu vedeți că Răducan e cel care aburește lumea până la intrarea în faliment???
    Eu,oricum,chiar dacă îi înjur pe la televizor datorită jocului penibil practicat,sunt nevoit să îmi aduc aminte că încă de prin 1987 iubesc această echipă și o voi iubi mereu.Și în A,și în B,și când a câștigat campionatul și când se va desființa temporar.Când aud numele Oțelul simt o bucurie în suflet.
    Iar zilele astea,chiar dacă vom lua bătaie de la oi cu 6-0 și 4-0,tot cu Oțelul voi ține și tot mai mult îi voi iubi pe Iorga,Sârghi sau Brăneț decât pe Bourceanu,Neagu sau Râpă!!!!!
    Stimă Oțelul!Să moară oile!!!!!

    Raportează
  • postat de givanul47 Marți, 03 Decembrie 2013 11:12 5.13.237.*** Link la comentariu
    0
    1

    La meciul cu Vaslui antrenorul neamt i-a tinut in sedinta 2 ore pe jucatorii de la Otelul , cand au plecat Iorga (care a fost penibil in joc)dadea la cioc la antrenor.Ce sa mai zici de ceilalti care nu sunt galateni ( Mercenari). MANDRIE mai este domnule IOrga sau Giurgiu?E mare nasimtirea ?Apropo eu muncesc pe 1200 ron pe luna si vin la fiecare meci de acasa.PARINTII VOSTRI cand va vad, ce spun de munca pe care voi o faceti ?

    Raportează
  • postat de GOGU Luni, 02 Decembrie 2013 17:48 78.96.252.*** Link la comentariu
    0
    1

    Galatean ,ai perfecta dreptate ,dar ce e de facut?????

    Raportează
  • postat de marius Luni, 02 Decembrie 2013 13:31 109.166.130.*** Link la comentariu
    0
    7

    Cele mai mari rusini din istoria ECHIPEI Otelul.Niste panarame pline de aere si ahtiate dupa bani.Golani care fac de ras un oras ce nu merita asta.Suporteri care nu mai au ce cauta in tribune.daca ai vedea ca dau ceva pe teren poate ai mai merge la stadion.Dar, la ce nu joaca,nu avem noi ce cauta in tribune.Bine e sa il ia de mana pe Narcis si sa ne lase.Este timp un retur sa faci o echipa de jucatori tineri cu care sa incerci sa revii in prima liga.Ca la cum este acum nu exita speranta pentru OTELUL.RUSINE jucatorilor si conducatorilor,nu meritati sa mai calcati prin oras.

    Raportează
  • postat de Proști,proști,dar mai contează și șansa Luni, 02 Decembrie 2013 11:11 5.13.200.*** Link la comentariu
    2
    3

    etapa 3:gol Pandurii min.93;-1p
    etapa 4:gol Petrolul min.85:-1p
    etapa 9:furați clar cu Dinamo de arbitri-11 m inventat;-1p
    etapa 11:gol GazMetan min 90;-2p
    etapa 14:gol Timisoara min.92;-1p
    etapa 15:autogol Sârghi
    etapa 16: primul gol-deviere
    -----------------------------------------------
    -minim 6 puncte în clasament pierdute și pe ghinion

    Raportează
  • postat de unu Luni, 02 Decembrie 2013 11:05 82.137.14.*** Link la comentariu
    4
    4

    10-0 da steaua. Cu puturosi poti sa aduci si pe Lucescu, Mourihnio, Guardiola antrenor. Cu puturosi nu poti apara macar poarta. Daca stateau toti in poarta tot nu l-au 4 goluri de la penultima clasata. Suntem praf, dar vor sa vina suporteriii la stadion. Vin dar sa vad o victorie, nu sa inghet de frig si mai plec si suparat acasa.
    ATI MAI PIERDUT UN SUPORTER. IMI CAUT ALTA ECHIPA, NU MERITATI RESPECT.

    Raportează
  • postat de jiji Luni, 02 Decembrie 2013 10:42 86.123.79.*** Link la comentariu
    2
    3

    Eu v-am zis ca luati o caruta de goluri, saptamina trecuta, dar nu m-ati crezut...iar antrenorul neamt depasit de situatie va mai lua de doua ori bataie in aceasta saptamina de la Steaua, in Cupa si in campionat...iar in campionat tare mi-e teama ca o va lua rau, da rau de tot...

    Raportează
  • postat de angelo Luni, 02 Decembrie 2013 09:17 5.13.209.*** Link la comentariu
    1
    5

    au trantit meciul...la pariuri....macar le-o fi iesit ceva cascaval....?

    Raportează
  • postat de HIM Luni, 02 Decembrie 2013 07:11 5.13.218.*** Link la comentariu
    0
    5

    Ceva se intimpla cu jucatorii si modul cum trateaza ei fiecare meci ,,pentru-ca jucatorii pot trinti un meci si fara stirea lui Narcis Raducan ,nu poti sa joci catastrofal o repriza ,faceti de rusine si antrenorul cind vede ce se intimpla pe teren si intreg orasul ,,Ori jucati fotbal ori va lasati de el ,, ca va faceti de bacanie pe unde mergeti ,ASveti grija sa nu ajungeti ca UNIREA URZICENI .

    Raportează
  • postat de JJ@GMAIL.RO Luni, 02 Decembrie 2013 07:05 79.116.109.*** Link la comentariu
    1
    2

    PI TURCA PI TURCA

    Raportează
  • postat de hehe Duminică, 01 Decembrie 2013 20:32 5.13.217.*** Link la comentariu
    1
    4

    Volei masculin : CSM Agronomia București-Arcada Galați 0:3 (18:25, 21:25, 20:25)

    Raportează
  • postat de in onoarea si cinstea fostului mare jucator din galati, suriam borali pentru care pastrez un mare respect Duminică, 01 Decembrie 2013 18:02 5.13.159.*** Link la comentariu
    1
    4

    de nu stiu cite meciuri cind joaca otelu deabia astept. vreau sa vad o victorie, vreau sa vad un meci bun.sa ma bucur. de fapt la fiecare meci I-mi testez puterea de a suporta jocul vostru mizerabil. unii zic ca avem atac si nu avem aparare. eu cred ca nu avem nimic, ce atacul in prima repriza cu soiosii aia de la constanta au facut ceva? cred ca nu avem nimic de valoare , jucatori, conducere tehnica. cred ca vom retrograda daca lucrurile nu se schimba. o data ajunsi in b nu cred ca cineva va baga bani pentru promovare. e mai ieftin sa nu cazi in b decit sa promovezi .

    Raportează
  • postat de Ovidiu Duminică, 01 Decembrie 2013 17:32 109.166.129.*** Link la comentariu
    2
    3

    Asa ar putea arata Otelul cu jucatori tineri romani din liga 1.
    Lazar-Peteleu,Sarghi,Ichim,A.Giurgiu-Cooper,Pana-Marquinhos,Radut,Zaharia-Henrique

    Raportează
  • postat de Galatean Duminică, 01 Decembrie 2013 16:55 5.13.202.*** Link la comentariu
    2
    17

    Am mai spus si repet cu toata responsabilitatea : astia formeaza o gasca de cocalari manelisti, plini de fite dar prosti de bubuie ! In adunatura asta, numita pompos "otelul", care face de ras orasul Galati, gasesti tot felul de scursuri . de la retardati, indolenti, puturosi, cocalari, manelisti, inculti,etc. pana la prost crescuti, lipsiti de bun simt, tupeisti ( mai vor si bani pt. prostia pe care o etaleaza !!! ) si nu in ultimul rand, niste agramati care n-au mai pus mana pe o carte de cand si-au ridicat CARTEA DE IDENTITATE de la politie !!! Cu o asa adunatura nu ai cum sa te mandresti.....din contra ! Ma intreb daca si anul asta ii va mai duce la taierea porcului, de Craciun ?!? Cred ca ar fi mai bine ca bietul porc sa fie crutat iar ei, adevaratii porci , sa fie sacrificati ! La cum isi plimba hoiturile pe teren , n-ar merita nici in liga a-3-a sa joace ! Rusinea Galatiului ! Atat ei cat si acest fonfanit, numit narcis ( auzi ce nume predestinat !!! ) care a adus numai pui de cuc de cand a venit la Galati !

    Raportează
  • postat de jiji Duminică, 01 Decembrie 2013 16:02 92.81.20.*** Link la comentariu
    5
    11

    Sa inceapa licitatia pentru Steaua Otelul. Eu incep de la 5-0. Cine da mai mult?

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.