Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
7 comentarii

Liga Profesionistă de Fotbal (LPF) a anunţat luni, pe site-ul oficial, programul partidelor din penultima etapă a Ligii I. Patru dintre partidele cu importanţă maximă în lupta pentru evitarea retrogradării se vor disputa vineri, 16 mai. Jocurile Oţelul Galaţi - Viitorul (televizare Dolce Sport), Dinamo - Săgeata Năvodari şi FC Braşov - Universitatea Cluj se vor disputa de la aceeaşi oră (19.30), iar meciul Astra Giurgiu - Poli Timisoara, disputat între o echipă aflată în lupta pentru locul doi şi una implicată în salvarea de la retrogradare se va disputa tot vineri, dar de la ora 21.30.
Concordia Chiajna, Ceahlăul şi Gaz Metan Mediaş, echipe care au 38 de puncte, cu trei mai mult decât penultima clasată şi care pot ajunge şi ele şi în situaţia de a retrograda, nu vor juca vineri. Celelalte meciuri ale etapei au fost programate astfel: joi, Pandurii - Corona (ora 18.30) şi CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş (21.00); sâmbătă, Ceahlăul - FC Vaslui (15.00), Concordia - FC Botoşani (18.00) şi Petrolul - Steaua (21.30).
De asemenea, LPF a anunţat că, în ultima etapă a Ligii I, meciurile echipelor implicate în lupta pentru salvarea de la retrogradare vor avea loc la aceeaşi oră, marţi, 20 mai, tot în aceeaşi zi urmând să evolueze şi Steaua (acasă, cu Oţelul) şi Astra, care vor juca finala Cupei României la 23 mai. Potrivit sursei citate, celelalte jocuri ale etapei a 34-a, care nu mai pot influenţa clasamentul în zona locurilor 14-18, vor fi programate miercuri, la ore ce vor fi stabilite în cursul zilei de sâmbătă.

Citit 1866 ori Ultima modificare Luni, 12 Mai 2014 17:17

7 comentarii

  • postat de TOM Joi, 15 Mai 2014 07:05 5.13.235.*** Link la comentariu
    0
    0

    HAGI ARE PRIORITATE TINAND CONT DE TOATE RELETIILE LUI DE LA FEDERATIA ROMANA DE FODBAL !
    HAI OTELU !

    Raportează
  • postat de Alan Marți, 13 Mai 2014 21:50 5.13.153.*** Link la comentariu
    0
    0

    Meci greu,care pe care,o finala de campionat,meciul vital pentr noi.O infrangere ne aduce retrogradarea iar o victorie salvarea.E pe totul sau nimic.Sper sa ne impunem.2-0,1-0 ,orice dar sa batem.FORZA OTELUL!!!

    Raportează
  • postat de geo Marți, 13 Mai 2014 14:51 86.123.79.*** Link la comentariu
    5
    2

    Timisoara a intrat rau de tot in mocirla, Sageata este tot acolo, Brasovul tremura, la fel si Viitorul...Galatiul va avea un meci imposibil cu Viitorul si tare mi-e teama ca nu se va impune...Nu va mai fie teama de aranjamente, daca jucati pe bune nimeni nu va scoate mingea din poarta, insa mi-e teama ca nu o veti baga acolo. Pronosticul meu: daca Otelul nu cistiga vineri isi ia adio de la Liga 1...iar eu - asa cum am precizat - cred ca nu va cistiga...

    Raportează
  • postat de io Marți, 13 Mai 2014 10:13 144.24.20.*** Link la comentariu
    0
    9

    Daca umplem stadionul nu pot sa scape nebatuti, oricat ar fura ! Si inmeciul de titlu de acum 3 ani arbitrul a tinut pe fata cu Timisoara, dar tot au plecat cu coada intre picioare.

    Sarim, sarim si ii macelarim ! ... Viitorul este totusi o echipa de pusti, va claca la Galati, nu poate rezista la presiunea publicului.

    Raportează
  • postat de Gogu Marți, 13 Mai 2014 07:16 79.116.106.*** Link la comentariu
    5
    5

    TRIST DAR ADEVARAT [REFERITOR LA CE A SCRIS D-L CRACIUN] CHIAR MA GANDEAM SI EU LA UN ASEMENEA SCENARIU DECI IN CONCLUZIE NU AVEM NICI O SANSA SA RAMANEM IN LIGA 1,STEOAIA VA JUCA PTR CLOVN ,PARDON REGE .

    Raportează
  • postat de Craciun Marți, 13 Mai 2014 07:03 188.25.18.*** Link la comentariu
    3
    2

    Tot nu v-ati luminat ? Tovaraasul "Rege" are prioritate( alaturi de clubrile secu).In epoca P---a totul se aranjeaza.Asa cum vrea si dispune dumnealui.Totul se dicteaza politic ca in epoca C------cu. Ala cel putin a facut ceva La LPF tovarasii P---a si Dragnea l-au pus politic pa sef. Sa nu va mire daca arbitrul meciului cu tov. REGE va avea sarcini precise de la centru !
    Credeti ca prind muste? o sa va lamuriti cand va fi prea tarziu si noul Ceausescu va pune totall mana pe tara!

    Raportează
  • postat de galateanu Marți, 13 Mai 2014 05:55 5.13.156.*** Link la comentariu
    0
    8

    oare de ce astra nu v-a juca cu timisoara la aceiasi ora
    se trag sforiile? nu este in regula ?boicot!

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.