OȚELUL, cu TREI ELIMINAȚI, a PIERDUT în faţa celor din Chiajna

OȚELUL, cu TREI ELIMINAȚI, a PIERDUT în faţa celor din Chiajna

Alex Tudorie (centru), marcatorul Oţelului Alex Tudorie (centru), marcatorul Oţelului
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
15 comentarii

Echipa de fotbal Oţelul Galaţi a pierdut, sâmbătă seară, partida de pe teren propriu contra celor de la Concordia Chiajna, scor 1-2 (0-0), din cadrul etapei a doua din Liga I. Golurile au fost marcate de Tudorie (min. 54), respectiv Purece (min. 68 şi 85).

Prima repriză a fost dominată de oaspeţi, care au avut cea mai mare ocazie de a marca în minutul 37, când Boldrin a tras în bara laterală. De partea cealaltă, Oţelul a avut două oportunităţi, prin Zaharia (18’) şi Tudorie (39’), la ambele respingând portarul Matache.

În minutul 43, la o minge peste apărarea gălăţeană, Serediuc a sprintat dintre fundaşii centrali gălăţeni, a scăpat singur cu portarul, Abraham a ieşit şi a faultat în afara careului în postură de ultim apărător, fiind eliminat. A ieşit Avdic şi în poarta Oţelul a intrat cu dureri la umărul stâng Vlasie, cel care iniţial trebuia să fie titular dar s-a accidentat la încălzire.

Repriza secundă a fost începută cu alte câteva modificări în echipa Oţelului, fundaşul dreapta Marus l-a înlocuit pe mijlocaşul Vasile Gheorghe, Cojoc a trecut în centrul liniei mediene de pe flancul drept al apărării, iar pe stânga Dan Popescu şi Murgoci au făcut schimb de locuri, cu ultimul urcat în linia mediană. Nu pentru mult timp, dar de ajuns pentru ca pe contraatac Murgoci să centreze perfect la colţul pentru Tudorie, care a împins mingea în plasă din alunecare, în minutul 54.

Concordia a egalat în minutul 68 din lovitură liberă de la marginea careului prin Purice, la o minge uşoară scăpată de portarul Vlasie.

Oţelul a încercat să reziste dar n-a reuşit decât până în minutul 85, când Purece a marcat cu capul pentru 1-2, la o centrare la colţul scurt din corner. În minutul 87 arbitrul Alexandru Tudor a mai eliminat un jucător al Oţelului, pe Karlic pentru al doilea cartonaş galben. Chiar şi aşa, la ultima fază a meciului Oţelul a avut şansa egalării, o reluare la un corner fiind respinsă de pe lina porţii, apoi Tudor l-a eliminat şi pe Cojoc. Echipa gălăţeană a pierdut din două faze fixe şi rămâne fără niciun punct după două etape.

Oţelul a jucat în următoarea alcătuire: Abraham – Cojoc, Mişelăricu, Sipovici, Murgoci (Serkan Ciftci 64’) – Karlik, V. Gheorghe (Marus 46’) – Zaharia, Avdic (42’ Vlasie), D. Popescu – Tudorie

 

Citit 2195 ori Ultima modificare Sâmbătă, 02 August 2014 23:38

15 comentarii

  • postat de otelar Luni, 04 August 2014 09:01 79.116.105.*** Link la comentariu
    0
    5

    IN PRIMUL RAND NU AVEM ANTRENOR!
    JUCATORII ADUSI SUNT FFFFFF SLABI!
    NE TREBUIE DE URGENTA PORTAR SI 2-3 JUCATORI DE VALOARE!
    CE PERFORMANTE ARE ACEST ANTRENOR? NUMAI CA ESTE NEAMNT?
    DACA NU SCHIMBATI URGENT ACEST OM NUMIT ANTRENOR , RETOGRADAM SIGUR!
    HAI OTELUL1

    Raportează
  • postat de tom Luni, 04 August 2014 07:54 5.13.138.*** Link la comentariu
    0
    5

    NICI IN LIGA a treia nu mai avem sanse !Ce pacat !!!!!!

    Raportează
  • postat de marius Luni, 04 August 2014 07:18 5.13.155.*** Link la comentariu
    1
    9

    Si uite asa,dintr-o echipa de mijlocul clasamentului,am implinit visul domnului primar si al nostru.Cu ce pret?Stan la primarie si echipa la desfiintare.

    Raportează
  • postat de Alynutz Duminică, 03 August 2014 23:30 5.13.148.*** Link la comentariu
    0
    6

    Otelul are cea mai slaba echipa a tuturor timpurilor..Pacat..Cu salarii mici,fara bani,jucatori slabi si un antrenor slab nu se poate face performanta..Din pacate nu vom rezista prea mult,acum ca pica 6 echipa noi avem cantat Prohodul..Sper din tot sufletul sa ma insel.Oricum ramane spiritul Otelului,ramane acelasi.Forza Otelul!

    Raportează
  • postat de kkt Duminică, 03 August 2014 18:10 93.118.196.*** Link la comentariu
    0
    5

    vai de curu nostru , nu avem nici o sansa sa ramanem in prima liga , comunistii nu au fi permis asa ceva

    Raportează
  • postat de LUCIUDINE Duminică, 03 August 2014 13:08 93.37.244.*** Link la comentariu
    4
    3

    in momentul in care am vazut achizitile din iarna trecuta am zis gata astea chiar sau pus pe treaba si daca stai sa analizezi putin chiar nus nebun ci vorbind pe valoarea lotului din sezonul trecut ;goicoiceia-triz,sarghi.prestia,popescu-giurgiu,lovin-marqnios,zaharia,astafei-henriche.filip,silviu i,tudorie,bajenaru,milea,etc puteam spera cu doua trei achizitii ok la un loc in primele 4 echipe dar bai fratilor pe HOTI astea ia interesat doar bani din drepturile tv pt cei ce nu cunosc cum stau lucrurile si care sunt cauzele INSOLVENTEI e simplu adamescu a bagat clubul in insolventa voit apoi veti vedea ca otelul din insolventa nu are nimic in comun cu cel actual BA NAIVILOR IN INSALVENTA E O SOCIETATE DIN 2005 CARE NU ARE NIMIC IN COMUN CU ACTUALUL CLUB DE ACEIA SI TOATE ACESTE SCHIMBARI DE SIGLA IMN ETC apoi stan de ce credeti ca stan sustine metalo sport pai otelul la inceput sa numit ,,,,,,,,,,,,,veti vedea ca in 2015 vom avea in liga a doua otelul galati cu palmares culori imn si tot stan e fondatorul salvatorul si noi prosti il vom vota PRIMAR EU UNUL SPER SA FIE DAR LA PUSCARIE SAL FACA AIA PRIMAR............

    Raportează
  • postat de Alin Duminică, 03 August 2014 12:50 82.137.12.*** Link la comentariu
    1
    3

    Urmeza meciul urmator cu Brasovul :Comanescu / Costea(Dunarea, liberi de contract)-Miselaricu,Pecha,Sipovic,Popescu-Avdic,Ikeng-Onwuachi,Tudorie,Zaharia-Pouga

    Ar fi o umilinta mare sa vina Hotoboc la noi.Sa vina Alin Comanescu sau Cosmin Costea de la Dunarea.Sunt mult pe el.Costea a aparat bine la Dunarea ,iar Comanescu a facut treaba buna la Braila,unde a fost imprumutat de la Dunarea.

    Raportează
  • postat de rabany Duminică, 03 August 2014 11:41 31.189.48.*** Link la comentariu
    1
    5

    Deja 2 etape si sa vazut ca cei care joaca dar si cei care au facut echipa cat si cei care au adus toti jucatorii noi nu reusesc sa gaseasca formula prin care Otelul sa se vada macar asa un pic din modul si felul cum juca Otelul in trecut...undeva se face o mare greseala si aceasta este ca in situatia in care se afla acum Otelul singura solutie era sa gaseasca jucatori "galateni" care ar pune sufletul la salvarea echipei fanion a Galatiului....sa ne amintim ca Otelul a jucat cel mai bine in perioada cand echipa era formata de jucatorii nostri autohtoni..ganditi-va si amintiti-va cum se juca cand echipa era formata din Gigi,Males,,Tofan,,V.Stefan,Tanase,Florea,Cernat,Arhire si multi altii gen Pelin,Haraga I.Viorel care chiar daca nu erau galateni se vedea ca jucau pt echipa ...acum cine sa se zbata pt Otelul toti cei noi adusi ori nici macar nu cred ca stiau de existenta echipei ori cred ca nici interes nu dau prea mult la cat sunt platiti e si normal...am inteles ca mai mult nu se poate dar intre bani si dorinta de a juca pt echipa orasului tau care a castigat si un titlu de campioana eu cred ca singurii care ar putea juca cu multa dragoste fara sa gandeasca la multi bani ar fi aduca toti baietii care sunt galateni si care joaca chiar si la liga b si pe unde or fi ..si sunt multi care au chiar talent dar nu au avut norocul sa ajunga la Otelul din motive bine stiute de cei din conducere pt ca mereu se prefera sa se aduca jucatori de afara ca sa si ia ei comisionul...rusine pt tot ce se intampla cu Otelul..dar ar trebui sa ne gandim acum daca nu soarta va fi grea ..chiar si Dunarea a sfarsit tragic...eu cred ca inca exista multi care cred in spiritul Otelului de altadata si Otelul va redeveni Otelul !!! Forza si mai ales multa Munca si aduceti jucatori galateni...

    Raportează
  • postat de LUCIUDINE Duminică, 03 August 2014 07:56 93.37.244.*** Link la comentariu
    1
    9

    Abraham – Cojoc, Mişelăricu, Sipovici, Murgoci (Serkan Ciftci 64’) – Karlik, V. Gheorg – , Avdic (42’ Vlasie), nici in B nu au loc

    Raportează
  • postat de Adi Duminică, 03 August 2014 05:16 98.247.217.*** Link la comentariu
    1
    15

    Aceasta echipa e o gluma proasta,nu au ce cauta in prima liga.Nu cred ca vor face 18 puncte in acest campionat. Cu cine ar cistiga OTELUL ?

    Raportează
  • postat de gianynna Duminică, 03 August 2014 02:10 5.13.145.*** Link la comentariu
    10
    3

    Păcat că a pierdut Oțelul.. În repriza a 2-a chiar începuse să fie determinați băieții..
    Dobitocul ăsta de arbitru iar ne-a adus ghinion echipei!
    Acum trebuie să scoatem ceva puncte din deplasare musai..

    Raportează
  • postat de joe black Sâmbătă, 02 August 2014 23:37 5.13.150.*** Link la comentariu
    1
    5

    Chiar a PERDUT? Grea limba romana!

    Raportează
  • postat de te-am votat, acum imi pare rau Sâmbătă, 02 August 2014 22:33 79.116.96.*** Link la comentariu
    4
    12

    nu-i problema, sint doua meciuri si zero puncte. m-ai sint destule, hai OTELUL, si sa moara dusmanii tai. hai OTELUL. alta sansa nu e, DUNAREA, si asta inmormintata. mariusica face concedii si-l doare la lupa. iti multumim, si te doare fix in cardan de noi ce vrem fotbal la galati. vreau stadionul promis in alegeri. mincinosu draculuii si smecheru de smecheri ce esti tu mariusica si sa se aleaga de tine asa dupa cum iti doare in cardan de noi, galatenii.

    Raportează
  • postat de dusmanul lui Sâmbătă, 02 August 2014 22:06 85.31.218.*** Link la comentariu
    2
    9

    cojoc ia banii degeaba.......ce a facut in meciul cu dinamo?acum rosu sta pe tusa o etapa sau 2

    Raportează
  • postat de Ați distrus orașul ăsta Sâmbătă, 02 August 2014 22:03 79.116.109.*** Link la comentariu
    0
    19

    1.Lipsă de valoare
    2.Lipsă de omogenitate
    3.Ghinion

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.