Oțelul a semnat cu un portughez și a dat 12 goluri într-un meci amical

Mijlocașul portughez Paulo Dinarte Gouveia Pestana, în vârstă de 29 de ani, a semnat un contract pe un an cu echipa gălățeană Oțelul. Cu o singură excepţie, sezonul 2012-2013 când a jucat în Turcia la Goztepe, din 2008 încoace „Paulinho” a jucat doar în România, la echipele Progresul București, Astra Giurgiu, Concordia Chiajna, Universitatea Cluj şi sezonul trecut la Pandurii.

Altfel, Oţelul a susţinut aseară un meci amical cu porţile închise, în compania formaţiei de liga a treia Conpet Cireşu, pe care a învins-o cu 12-0 (6-0). Golurile au fost marcate de Ciftci 4, Sebanani (atacantul ruandez venit în probe) – 3, Cristea -2, Zaharia, Vasile Gheorghe şi Adrian Rusu.

În prima repriză s-a jucat în formula Hotoboc - Mișelăricu, Ivan Pecha, Miron, Murgoci – St. Cucu, V. Gheorge – Zaharia, Avdic, Dan Popescu - Ciftci. După pauză au evoluat toţi ceilalţi jucători valizi din lot, inclusiv Paulinho şi portarul Dragoş Plopeanu, revenit în probe la echipa gălăţeană.

Citit 1987 ori Ultima modificare Miercuri, 06 August 2014 20:43