Handbalistele de la CSU Danubius, joc dezamăgitor

Echipa feminină de handbal CSU Danubius a pierdut categoric, scor 24-31, partida de pe teren propriu cu SCMU Craiova, disputată sâmbătă în cadrul etapei a 19-a din Liga Naţională.

Formaţia gălăţeană a avut una din cele mai slabe evoluţii din acest sezon pe teren propriu, conducând doar o singură dată (2-1, min. 4). Ultimul moment favorabil a fost în minutul 23, când CSU Danubius s-a apropiat de la 6-9 la 8-9 şi a avut posesia, a ratat şi a fost taxată imediată, SCMU Craiova ducând scorul la 8-12 şi apoi 11-14 la pauză. În repriza secundă, speranţele publicului într-un rezultat favorabil s-au risipit începând din minutul 37, când scorul era 15-18. Au urmat 11 minute în care echipa gălăţeană nu a putut înscrie nici măcar un gol, iar oaspetele s-au desprins la un avans confortabil, 15-23.

CSU Danubius rămâne pe locul 11, primul sub linia ce delimitează zona echipelor care vor merge la barajul pentru menţinerea în Liga Naţională, iar în etapa următoare va juca în deplasare, cu „U” Cluj, pe 5 martie.

Citit 1074 ori Ultima modificare Duminică, 26 Februarie 2017 16:42