United, victorie la limită, în deplasare

Echipa de futsal United a câștigat, scor 3-2 (1-0), în fața formației  Imperial Wet Miercurea Ciuc - nou promovată, în partida disputată, duminică, în deplasare, contând pentru etapa a patra a Ligii I.

Scorul a fost deschis de Cireș, în minutul 17. Gălățenii au mărit diferența de scor prin reușitele brazilienilor Varela (min 22) și Borges (min 30), ca apoi gazdele, la doar un minut să marcheze pentru 3-1. Finalul de meci a aparținut ciucanilor, care au mai înscris o dată în poarta lui Wellington, în min. 36, dar au ratat și câteva ocazii de a egala.

Pentru formația gălățeană, aceasta este a treia victorie din sezon, singura înfrângere fiind înregistrată în derbiul cu Autobergamo Deva.

În etapa următoare, United va juca împotriva formației CSMS Iași, pe teren propriu, luni, 9 octombrie, ora 18,00.

Citit 1105 ori Ultima modificare Luni, 02 Octombrie 2017 14:57