Automobil Clubul Român împlinește 119 ani

Automobil Clubul Român împlinește 119 ani
Evaluaţi acest articol
(5 voturi)

Automobil Clubul Român (ACR) împlineşte astăzi, 5 aprilie, 119 ani de existenţă, fiind cea mai veche structură automobilistică din țară. "Timp de 119 ani am fost alături de membrii noștri și de toți automobiliștii din România. Împreună cu oameni pasionați, am pus bazele mobilității și motorsportului din țara noastră și am contribuit la pregătirea și educarea mai multor generații de conducători auto. Am fost alături de membrii noștri atunci când au avut nevoie de noi pe șoselele din România sau din Europa, indiferent de oră sau anotimp. Am reprezentat vocea automobiliștilor și le-am apărat interesele atunci când au avut nevoie de noi. Am fost alături de piloții, oficialii, spectatorii și toți oamenii pasionați de motorsport și am contribuit la siguranța și dezvoltarea acestora. La mulţi ani tuturor automobiliștilor!", menţionează un comunicat al ACR.

Citit 513 ori Ultima modificare Miercuri, 05 Aprilie 2023 10:19

1 comentariu

 • postat de rodax
  Miercuri, 05 Aprilie 2023 11:22
  193.231.148.***
  ACR pus pe butuci de matusalemicul președinte constantin niculescu,un mic dictator.
  0
  0

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.