S-a hotărât data inaugurării centrului comercial Galaţi Shopping City / Imagini VIDEO cu mall-ul de pe Coşbuc

S-a hotărât data inaugurării centrului comercial Galaţi Shopping City / Imagini VIDEO cu mall-ul de pe Coşbuc
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Galaţi Shopping City se va deschide peste exact o lună şi jumătate. Reprezentanţii dezvoltatorului New Europe Property Investments (NEPI) au anunţat că noul mall va fi inaugurat pe data de 21 noiembrie, respectând astfel întocmai promisiunea de a finaliza lucrările până la începutul lunii decembrie.
Din punctul de vedere al constructorului, în interiorul centrului comercial lucrările sunt aproape finalizate, spaţiile fiind în mare parte predate către firme. "75 la sută dintre spaţiile comerciale au fost deja predate clienţilor, aceştia urmând să şi le amenajeze în următoarele săptămâni", a declarat directorul de comunicare din cadrul NEPI, Iulian Rusu.
Aşa cum se poate vedea şi din fotografia alăturată, în acest moment se lucrează intens la amenajarea exterioară şi la parcarea centrului comercial. În ce priveşte chiriaşii mall-ului, lista finală a celor care vor fi prezenţi chiar de la deschidere va fi anunţată săptămâna viitoare.

Citit 13490 ori Ultima modificare Miercuri, 09 Octombrie 2013 15:55

18 comentarii

  • postat de anamria
    Marți, 10 Decembrie 2013 14:08
    78.96.253.***
    Nu ii inteleg pe cei care inainte se vaitau ca n-avem mall si ca suntem nevoiti sa mergem tocmai in braila.acum avem si tot nu e bine.o alta veste buna e ca am scapat de primarul ala puturos care ne-a distrus orasul.
    0
    1
    Raportează
  • postat de oana elena
    Miercuri, 20 Noiembrie 2013 20:57
    31.26.28.***
    super ,abia astept sa vad mall-ul,in sfarsit ceva k in Europa.....cu magazine faine cum ar fi New Yorker,il ador ,C&A....sper sa bage si transport pe Cojbuc,asta ii cel mai important ....va salut ... si faceti treaba buna in continuare...
    0
    2
    Raportează
  • postat de Anca
    Joi, 14 Noiembrie 2013 09:03
    79.116.100.***
    Poate se va lua măsura si cu transportul in comun pe acea zona, pe Cosbuc nici nu ai cu ce sa ajungi din centru sau micro 19, 20...... fără sa schimbi 2 sau 3 mijloace de transport!
    0
    2
    Raportează
  • postat de radu
    Luni, 11 Noiembrie 2013 19:43
    5.13.206.***
    aveti ma rabdare cu Cinema-ul.... vor deschide, dar dupa cateva luni... nu muriti pana atunci..
    0
    2
    Raportează
  • postat de Loredana
    Luni, 04 Noiembrie 2013 15:38
    86.34.224.***
    Stie cineva ce cafenele se deschid acolo?
    1
    1
    Raportează
  • postat de George
    Joi, 31 Octombrie 2013 17:10
    5.13.210.***
    Daca nu face si Cinema, degeaba-l face.
    3
    0
    Raportează
  • postat de Marian
    Sâmbătă, 12 Octombrie 2013 21:43
    5.13.205.***
    Problema acestui mall e ca va genera consum din importuri, nimic din Galati. Orasul este sufocat de marketuri...dar nu produce nimic care sa le vezi in rafturi in magazine. Daca tot ies bani din oras normal ca se mentine somajul. Singurul plus care va fi, daca va fi, vor fi activitatile de recreere, in cazula cesta cinema...dupa care tot tanjeste tineretul...in loc samai citeasca o carte.
    5
    2
    Raportează
  • postat de un galatean
    Vineri, 11 Octombrie 2013 15:20
    5.13.147.***
    daca nu avem - de ce nu avem, daca avem la ce ne trebuie. cum o dai... fabrici si uzine - locuri de munca, dar aici nu sunt locuri de munca, chiar destule (de la personal de intretinere a complexului, vanzatori etc...). Cate locuri de munca erau la ISCL si cate ofera acest complex???? Un comert civilizat nu vrem in Galati sau suntem obisnuiti cu acel depozit de mai incolo cu alei ingramadite??? Evoluam sau involuam???
    2
    10
    Raportează
  • postat de Fane Babanu
    Vineri, 11 Octombrie 2013 06:29
    173.10.146.***
    ce-i lipseste chelului... tichie de margaritar ne trebuie, loc de cheltuit banii?!? ce-ar fi daca s-ar construi ceva fabrici, uzine, ferme, sa aiba oamenii unde munci, ca pe vremea lui Nae? apoi sa vina si mall-urile, ca ar avea oamenii ce cheltui, nu?
    12
    6
    Raportează
  • postat de oarecare
    Joi, 10 Octombrie 2013 23:00
    5.13.145.***
    lasa eliza nu trebuie sa-ti faci probleme..exista la 2 pasi depozitele alea vechi si inghesuite cu tot felul de produse ieftine si care vanzatoarele se incalzesc pe banii lor iarna cu tot felul de calorifere electrice si conditiile insalubre pe care toata lumea le stie..in loc sa evoluam ..involuam...in germania nu gasesti asemenea dobitocie ca aici..sa dispara toti acesti mici intreprinzatori care fac bisnitza cu produse aduse de la chinezii din bucuresti...de unde sa stii tu ce preturi sunt daca tu stai in casa ...recomand magazinele C&A ..DEICHMANN....NEW YORKER( daca a aparut cumva in galati) si multe altele cu capital german..
    5
    8
    Raportează
  • postat de eliza
    Joi, 10 Octombrie 2013 21:51
    95.77.107.***
    fa da faliment dupa 6 luni. galatenii nu au bani de mall ca e foarte scump!
    16
    4
    Raportează
  • postat de camelia
    Joi, 10 Octombrie 2013 18:01
    79.116.100.***
    se mai depune cv pt Shooping mall?:D
    5
    3
    Raportează
  • postat de Anonim
    Joi, 10 Octombrie 2013 16:51
    187.188.84.***
    Cand veti deschide cinematograf am sa calc si eu in noul centru comercial, pana atunci de-a dracu n-am sa intru in el.
    12
    9
    Raportează
  • postat de Mallul lu Peste
    Joi, 10 Octombrie 2013 13:26
    5.13.158.***
    Nu, serios, dar in afara de informatii publicitare gratuite nu vreti sa vedeti si altceva de la santierul ala? Ca, de pilda, au facut dara de noroi si pietris pe Cosbuc, de la camioanele care intra si ies in santier? ca zilele trecute deversau intr/o canalizare de pe Cosbuc resturi de ciment dintr/o betoniera? E chiar atat de bine platita reclama asta moaca din ziar ca sa nu ma vedeti si altceva???
    4
    8
    Raportează
  • postat de marin
    Joi, 10 Octombrie 2013 12:18
    89.136.1.***
    In sfarsit o sa arate civilizat zona respectiva. Dar ce face dom' primar cu trotuarul pana acolo!? dinspre Papadie pana acolo trotuarul exista numai fictiv ca el e plin de 'service'uri' de 2 lei care isi desfasoara activitatea pe trotuar sau chiar transformat au in parcare bucati bune din trotuar. DItamai strada care taie orasul in 2 arata de iti e greata sa mergi pe acolo.
    0
    22
    Raportează
  • postat de @Unde
    Joi, 10 Octombrie 2013 09:35
    86.127.211.***
    Fix acolo e. Se vede intrarea spre santier imediat ce treci de patinoar.
    2
    2
    Raportează
  • postat de @Unde
    Joi, 10 Octombrie 2013 09:35
    86.127.211.***
    Fix acolo e. Se vede intrarea spre santier imediat ce treci de patinoar.
    3
    2
    Raportează
  • postat de Unde?
    Joi, 10 Octombrie 2013 09:27
    79.19.186.***
    Imi poate spune spune cineva unde exact acest mall?langa patinoar unde a fost fabrica aia de cuie sau de tabla sau unde?
    7
    4
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.