Danubius, înfrângere categorică în Capitală

Danubius Galaţi continuă seria rezultatelor nefaste din Liga Naţională de handbal. Într-o partida disputată duminică, CSM Bucureşti a dispus de echipa Alexandrinei Soare cu scorul de 27-18 (12-8), în prima etapă a returului. După un început echilibrat, 4-4 (min. 10) şi 7-6 (min. 20), gazdele s-au desprins la patru-cinci goluri, diferenţă pe care au menţinut-o până la pauză. În repriza secundă, evoluţia gălăţencelor a fost una şi mai modestă.

Pentru Danubius au evoluat: Bobeică, Ancerencu - Zaremba 6 goluri, Glibko 3, Pătuleanu 3, Cioaric 2, Curtean 1, Gheorghe 1, Burlachenko 1, Artean 1.
La sfârşitul săptămânii viitoare, Danubius va susţine, acasă, un meci de totul sau nimic împotriva celor de la SCM "U" Craiova. Un eventual eşec ar diminua şi mai mult şansele gălăţencelor la evitarea retrogradării.

Citit 1057 ori Ultima modificare Duminică, 03 Februarie 2013 14:36