Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
15 comentarii

Situaţie critică la FC Oţelul, activitatea clubului este paralizată în acest moment, în urma unei inspecţii a reprezentanţilor Agenției Națională de Administrație Fiscală (ANAF),  finalizată cu sechestru asigurator pe conturile şi bunurile societăţii pentru o sumă de aproape 5 milioane de euro. Informaţia a fost confirmată de către conducătorii clubului gălăţean.

Estre vorba de perioada 2005-2012, când fotbaliştii nu aveau contracte de muncă, ci convenţii civile, Inspectorii ANAF au calculat o diferenţă pe care o cer de la actualii acţionari ai societăţii Fotbal Club Oţelul S.A. "Este vorba de interpretarea cadrului legislativ, am făcut contestaţie, dar până la un verdict final există acest sechestru asigurator", au precizat surse din cadrul clubului gălăţean.

Din vara anului 2012, FC Oţelul a trecut pe contracte de muncă, fiind una dintre puţine grupări din fotbalul românesc care a renunţat la convenţiile civile.

Citit 3072 ori Ultima modificare Vineri, 07 Iunie 2013 15:40

15 comentarii

  • postat de Romania bunului simt :)))))) Luni, 10 Iunie 2013 00:43 Link la comentariu
    0
    0

    Stan la brutarie :)))))))....deh' obrazul subtire cu Louis Vuitton se tine :))))))

    Raportează
  • postat de m-am saturat de patronii mincinosi si evazionisti Duminică, 09 Iunie 2013 19:20 Link la comentariu
    0
    0

    stati fara grija. organele de control ale statului chiar isi fac datoria. o sa aveti surprize mari. sigur, asa se va intimpla la toate cluburile de fotbal din Romania. incet -incet toata golania produsa in 23 ani o sa iasa la lumina, asta nu pentru ca romanii o vor, asa trebuie si e directiva europeana si poate mondiala. coruptia a sufocat si saracit societatea . se lupta impotriva coruptiei generalizate. o sa vedeti in 10 ani ani daca nu am dreptate. multe lucruri stimbe acum se vor indrepta pina atunci. alta cale nu mai este. cit despre OTELUL imi doresc sa fi fost un club cu conducatori corecti si cinstiti si atunci nu -I va fi frica. alfel va fi de rau.incet-incet se stinge latul evazionistilor ce au saracit Romania cu aceleasi metode in toate domeniile.

    Raportează
  • postat de marius Duminică, 09 Iunie 2013 08:34 Link la comentariu
    0
    0

    De ce nici o institutie a statului nu se autosesizeaza in cazul clubului Otelul pentru a spune clar ce,cine si cat a furat din banii acestui club?P ei si luati-le tot.

    Raportează
  • postat de ss Duminică, 09 Iunie 2013 01:24 Link la comentariu
    0
    0

    ce comentarii de oameni handicapati!

    Raportează
  • postat de smecher Sâmbătă, 08 Iunie 2013 23:21 Link la comentariu
    0
    0

    niste nesimtiti merita calcati in picioare astia cu tot cu adamescu m-am saturat de nedreptatea asta este si vina lui stan ca l-a pus pe adamescu nu trebuia sa-l puna pe el eu am crezut ca daca tot se zicea despre el ca e bogat am dat crezare prost am facut ca am crezut ca e bogat si ca va baga bani in club aiurea un cacat m-am saturat bai nene sa-i bage la inchisoare ca nu se mai poate isi bat joc asa de o echipa care nici macar nu e a lor greseala a fost ca stan a iesit primar trebuia sa ramana langa echipa sa o ajute dar el nesimtitul era asa de bucuros ca a iesit primar ca putin l-a mai interesat acum sa faca ceva pentru oras si sa numai ajute clubul fiindca numai e presedinte dar ceva trebuie facut si cred ca asta ar fi o solutie de scapare eliminarea anaf-ului si a lui adamescu si punerea primariei la preluarea echipei ca primaria are bani mult putin cat este acolo numai asa poate fi o salvare altfel nu se poate

    Raportează
  • postat de Virgil Sâmbătă, 08 Iunie 2013 13:04 Link la comentariu
    0
    0

    Stan trebuie sa infunde puscaria alooo DNA!!!

    Raportează
  • postat de gimy Sâmbătă, 08 Iunie 2013 08:31 Link la comentariu
    0
    0

    @timisoasa: Bai cimi las-o jos ca macane. Apropos, ACS Recas nu e Poli.

    Raportează
  • postat de timisoasa Vineri, 07 Iunie 2013 23:43 Link la comentariu
    0
    0

    hai gata carati-va in "b" cu echipa si cu jegul vostru de oras, dejectiilor! huuuuo

    Raportează
  • postat de Prostan SI Bran Vineri, 07 Iunie 2013 18:37 Link la comentariu
    0
    0

    Nu va mai luati de Stan mai ..)) ca are familie,copii si ii faceti de rusine!Nu va luati de persoana dumnealui pentru ca e om de onoare."E chiar jenant ..!" asa spune domnia sa atunci cand are dumeriri.

    "Adevaratii campioni sunteti voi".. cetetenii in conventii civile permanente !

    Raportează
  • postat de un idiot care plateste taxe Vineri, 07 Iunie 2013 17:50 Link la comentariu
    0
    0

    Cu ce bani o fi cumparat M'adam Stan complexul Olimpic (si cum?). Cu ce bani cele 3 noi masini de lux? Ce ANUME CREDEATI ca se va intampla?

    Raportează
  • postat de Calcio vechio Vineri, 07 Iunie 2013 13:41 Link la comentariu
    0
    0

    Orice jucator vandut va acoperidin datoriile catre stat,asa spun Agentiile de presa. Cum s-a ajuns aici, ca asta este curat gunoi sub pres,scos la vedere de ultimele ploi. Cum si cine raspunde ?

    Raportează
  • postat de gimy Vineri, 07 Iunie 2013 13:37 Link la comentariu
    0
    0

    Abia asteptati sa spuneti ceva de Stan nu? Aflati baieti ca asta e o problema generala a fotbalului romanesc, conventiile civile trebuie scoase abia in 2014. Daca e sa o pateasca Otelul, o vor pati toate echipele romanesti.

    Raportează
  • postat de Rau Vineri, 07 Iunie 2013 13:25 Link la comentariu
    0
    0

    Stanel nu stie nimic ?Adamescu nu era la Club in perioada 2005 2012 asa ca nu mai are pe cine da vina...Hotul striga hotii!!Stanica.

    Raportează
  • postat de Statescu Vineri, 07 Iunie 2013 12:15 Link la comentariu
    0
    0

    E, he, he, stie stan, mai bine decat toti, cum sta SMENUL.....nu degeaba s-au schimbat vechile tricouri cu cele actuale, cu dungi pe ele !?! Oricum , nu va dura mult si-l vom vedea si pe primarele lu' peste prajit echipat cu acelasi model de echipament !!! Am mai spus si o repet : aici numai de fotbal nu e vorba..... toata gasca asta de hoti imputiti lupta doar pt. bani, bani si iar bani ! In rest, fotbalul, clubul, Galatiul ?! Sa le ia naiba ! Ce treaba au ei cu asa ceva ?!?

    Raportează
  • postat de Nu mai umblați cu artificii Vineri, 07 Iunie 2013 11:56 Link la comentariu
    0
    0

    Ăștia să-i întrebe de fapt cum au preluat clubul!!!!
    Adică câți bani au dat pe club!
    Adică să justifice cum au dat 0 lei și au cumpărat UN CLUB DE VREO 10 MILIOANE DE EURO!
    Dacă l-a băgat pe oier pentru un schimb neechivalent de terenuri,să vadă pe ce a fost schimbat clubul,că presupun că nu l-au donat ăia de la Arcelor.

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.