Hocheiştii de la Dunărea şi-au compromis şansele de calificare în semifinale

Echipa de hochei CSM Dunărea Galaţi a pierdut sâmbătă seară, pe teren propriu, partida cu Progym Gheorgheni, adversara directă în lupta pentru locul al doilea al grupei de calificare în semifinalele Ligii Naţionale, scor 5-6. Acest a fost al doilea meci al echipei gălăţene în cadrul turneul 6 al fazei de calificare, care se desfăşoară la Patinoarul Artifical din Galaţi. Primul s-a disputat ieri şi a fost pierdut categoric, scor 2-11, cu Steaua.

În partida cu Progym, echipa gălăţeană a plătit tribut apărării deficitare din prima repriză, încheiată cu scorul 0-3. În a doua parte Dunărea a echilibrat, s-a apropiat la 2-3 şi apoi la 3-4, în ultima pauză intrându-se cu 3-5. În a treia repriză Dunărea a părut capabilă să întoarcă meciul în favoarea sa după ce a egalat (5-5), însă Progym a reuşit să mai înscrie un gol şi apoi să-şi apere avantajul minim până la final.

În ultimul său meci din acest turneu, Dunărea va juca astăzi cu Sportul Studenţesc, ultima clasată

Citit 951 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00