Oţelul îşi poate pierde jucătorii dacă nu-i plăteşte în maxim zece zile

Oţelul îşi poate pierde jucătorii dacă nu-i plăteşte în maxim zece zile
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Fotbaliştii de la Oţelul Galaţi sunt nemulţumiţi că nu şi-au mai primit salariile de multă vreme, atacantul Victoraş Astafei spunând că pentru a se evita retrogradarea este nevoie de eliminarea acestei probleme. „Conducerea şi patronatul să vină mai aproape de noi, altfel ne va fi foarte greu să scăpăm”, a declarat Astafei, după meciul de la Ploieşti, de duminică seară, pierdut cu 2-0 în faţa Petrolului.     

Faţă de jucători sunt restante salariile pe două luni, iar 15 martie este data scadentă pentru al treilea. Dacă nu se face vreo plată până atunci, se va ajunge la trei luni de întârziere, situaţie în care jucătorii îşi pot depune memorii să devină liberi de contract.           

Narcis Răducan, managerul general al clubului, a confirmat această situaţie, spunând că speră ca lucrurile să se rezolve cât mai curând. „Este adevărat, sunt restanţe şi la noi, la fel ca la multe alte cluburi. Îi înţeleg pe jucători şi este nevoie de o rezolvare cât mai grabnică, până nu se ajunge la o situaţie critică”, a declarat Răducan.

Citit 2807 ori Ultima modificare Marți, 04 Martie 2014 17:29

7 comentarii

  • postat de NONI
    Joi, 06 Martie 2014 05:15
    5.13.137.***
    Daca patronul nu vrea sa dea bani nimeni nu poate face nimic asa ca......
    0
    1
    Raportează
  • postat de vali
    Miercuri, 05 Martie 2014 09:35
    86.34.180.***
    Sa inteleg ca de asta nu am jucat nimic in tur? Ne-au batut toate curcile,toti descaltatii campionatului. Cred ca in tur au luat bani in plus. Hai sa mai castigam si noi,sa iesim din subsol si pe urma sa mai vorbim de bani. Iar despre Astafei , ma mir ca tocmai el iese cu asemenea declaratii care de cand a venit e praf si pulbere. Este de departe cel mai slab din lot si ma mir ca nu a fost pus pe liber. Suntem suporterii lor dar la stadion nu vin oamenii cu bani. Vin someri,vin in general oameni cu venituri modeste care la randul lor nu si-au primit banii de luni dar se duc la treaba ca n-au incotro. Noi de fotbalisti si de rezultate avem nevoie ,nu de filozofi si lideri de sindicat.
    2
    6
    Raportează
  • postat de claus
    Miercuri, 05 Martie 2014 00:10
    79.116.111.***
    Narcis Răducan trebuia să rezolve aceste probleme până acum! Se pare că este incompetent și numai gura e de el! O echipă concentrată la joc trebuie să fie degrevată de celelalte probleme și să aibă toate condițiile de antrenament și de joc! Apoi le ceri și rezultate..
    2
    12
    Raportează
  • postat de suporter
    Marți, 04 Martie 2014 21:57
    5.13.184.***
    stati fara frica......... OTELUL nu pica.
    3
    3
    Raportează
  • postat de Mihai P.
    Marți, 04 Martie 2014 20:44
    89.137.223.***
    Sa-i piarda si sa ajunga toti la Jilava, cu Adamescu si Raducan colegi de celula.
    7
    4
    Raportează
  • postat de john@
    Marți, 04 Martie 2014 18:45
    5.13.193.***
    Dar pentru ce sa fie platiti ?Ce au muncit?Au rezultate si noi nu stim?
    10
    9
    Raportează
  • postat de un galatean
    Marți, 04 Martie 2014 16:11
    5.13.222.***
    Domnule Raducan dar de deschiderea magazinului official de la stadion ce se mai aude, ca a trecut saptamana invocata (24 februarie - 2 martie 2014) ?
    1
    16
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.