Oțelul a fost eliminată din Cupa Ligii

Formaţia Pandurii Târgu Jiu s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii, după ce a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Oţelul Galaţi, într-un meci contând pentru sferturile de finală ale competiţiei. Golurile au fost marcate de Nistor '9 şi Buleică '88.

Oțelul, fără doi jucători importanți în echipă - Dan Popescu și Cernat – a făcut un meci foarte slab, cu distanţe foarte mari între jucători şi compartimente, astfel că Pandurii a avut numeroase ocazii de a marca, printre care şi trei mingi trimise în bară. Şi Oţelul a avut irosite câteva oportunităţi de a egala şi a trimite meciul în prelungiri, cele mai importante fiind două faze cu Tavares la finalizare.

Au evoluat formaţiile:

Pandurii Târgu Jiu: Gliwa - Unguruşan, Erico, Elton, Momcilovici - Anton, Nistor, Răduţ (Predescu '62) - Buleică, Shalaj (Nicoară '12/Şendroiu '80) - M. Roman. Antrenor: Dorian Gugu

Oţelul Galaţi: Hotoboc - Milea, Leca, Ottenhoff (Popa '69), Murgoci (Bîrlădeanu '65) - Cucu, Karlik - Brigido (Stoian '46), Helder Lopes - Tudorie, Cristian Cristea. Antrenor: Tibor Selymes

Cartonaşe galbene: Elton '17, Erico '60, Răduţ '62 / Helder '22

Meciul a fost arbitrat de Marian Balaci, ajutat de asistenţii Gero Szabo şi Ionuţ Bobe, arbitru de rezervă fiind Viorel Flueran.

Citit 1027 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00