Evaluaţi acest articol
(22 voturi)
11 comentarii

FC Oţelul a scăpat de una dintre cele mai mari probleme de care depindea rămânerea clubului în viață. În urma aplicării legii amnistiei fiscale, ANAF a anulat datoria de 5 milioane de euro catre îi fusese imputată clubului în 2013.

Informaţia a fost confirmată luni, 14 decembrie, de conducerea FC Oţelul. În zilele următoare va fi reanalizată situaţia financiară a clubului ţinându-se cont de această decizie şi astfel se aşteaptă şi o hotărâre favorabilă a Tribunalului Bucureşti, în luna ianuarie, când este programat un nou termen în procesul de insolvenţă.

Citit 3217 ori Ultima modificare Luni, 14 Decembrie 2015 14:43

11 comentarii

  • postat de Alex Marți, 22 Decembrie 2015 16:04 82.137.12.*** Link la comentariu
    0
    1

    Primul 11 al echipei dupa minutele jucate de jucatori:
    Grecu-Marus,Cojoc,Asanche,Murgoci-Dajbog,Tatar-Stoian,Stanescu,Chipirliu-Carjan

    Raportează
  • postat de Alin Marți, 22 Decembrie 2015 15:56 82.137.12.*** Link la comentariu
    0
    0

    Grecu-Stoian,Cojoc,Asanache,Murgoci-I.Codreanu,Tatar,Dajbog-Stanescu,Carjan,Chipirliu
    Daca ma uit bine la acest 11 nu pot sa inteleg cum in 17 etape aceasta echipa a strans doar 12 puncte...

    Raportează
  • postat de Adi Sâmbătă, 19 Decembrie 2015 03:57 50.141.106.*** Link la comentariu
    1
    0

    Galatean Mindru !!! ma plictisesti baiatule !!!! Pe aici sint multi,da prosti frate.Traesti in Romania si asta iti ocupa tot timpul.Imi doresc poate m-ai multdecit tine si multi alti care nu au nici o treaba pe aici ca OTELUL sa revina in divizia A.Realitatea e alta si nu imi spui tu mie ce sa cred,Cind eu mergeam pe stadion,tu mergeai pe sub pat in picioare.

    Raportează
  • postat de Alex Miercuri, 16 Decembrie 2015 15:18 82.137.10.*** Link la comentariu
    0
    4

    Acum hai cu transferurile!
    Eduard Schuller(fundas central) ultima data la Unirea Alba Iulia
    Andrei Damian(fundas stanga)ultima data la Chiajna
    Amet Ferdin(fundas dreapta)ultima data Gloria Buzau
    George Calintaru(mijlocas stanga) ultima data Voluntari
    Gabriel Boghian(atacant)ultima data la Bacau

    Raportează
  • postat de Dan Miercuri, 16 Decembrie 2015 14:33 82.137.10.*** Link la comentariu
    0
    0

    Poate primaria sa sustina financiar echipa Otelul?...Cand o poate face?

    Raportează
  • postat de Victor Miercuri, 16 Decembrie 2015 00:34 5.13.156.*** Link la comentariu
    1
    8

    Aici e vorba de Otelul, de fotbal, de sport nu de propaganda politica si ma bucur ca acest club va continua sa existe cu ajutorul suporterilor pentru ca ei, suporterii sunt singurii care au ramas alaturi de clubul Otelul la bine si la greu.



    @Mannix

    Fa propaganda electorala in alta parte ca aici e vorba de Otelul. Dar ca sa iti raspund la punctele tale ce iti macina sufletul (asta daca ai unul):

    "1. Pentru schimbarea partidului care l-a propulsat si care l-a ales (dovada de tradare);"

    Tu vorbesti de tradare mai omule? Ia sa vedem cine oare a tradat? Cine a facut cea mai mare tradare? Stan a tradat? Sau cumva a tradat vechiul PNL cand ne-a furat votul (atunci cand era sub sigla USL) strigand un slogan precum PDL-ul e hot, mafiot si cu o politica praf pentru acest popor si pentru aceasta tara? Ia gandeste mai bine? Nu cumva vechiul PNL a furatul votul romanilor (si implicit al galatenilor) cu o politica, cu o propaganda impotriva PDL-ului, ca apoi PNL-ul sa fuga cu tot cu primari in barca PDL-ista. Ia vezi cine a tradat? Stan? Nicidecum. Cei ce au tradat au fost cei din vechiul PNL acum reformati ca noii PDL-isti, aia care taiau salarii, pensii si inchideau spitale de mureau oamenii cu zile.

    Cine a tradat?


    Lasa ba ca vine acum Ciumacenco primar in fruntea primariei si sa vezi ce "bine" o sa traiesti si tu dar si galatenii care-l vor vota pe Ciumi, iar Galatiul o sa "infloreasca"...poate cu buruieni, ca doar atunci cand Ciumi a fost viceprimar Galatiul arata "extraordinar", iar galatenii traiau "extraordinar de bine".

    Sa traiti bine. "Succesuri" garantate cu Ciumi in fruntea Galatiului. L.O.L.


    "2. Pentru nerespectarea promisiunilor electorale (legate de Noul Galati);"

    Oricat de multe ar fi promis el si oricat de multa vointa ar fi avut pentru a realiza acele proiecte sa nu uiti postacule ca Stan nu decide de unul singur la primaria Galati. Orice proiect trebuie votat de consilieri. Iar cand te trezesti in "haznaua" politicii romanesti cu greu poti realiza ceea ce iti propui a realiza, desi nu imposibil. Daca nu ai habar ia si te mai informeaza ca orice proiect propus/promis trebuie sa treaca de Consiliul Local si cum "bravii" nostri consilieri locali probabil ca au interese personale ascunse fiecare voteaza cum vrea el indiferent ca poporul, galatenii i-au trimis pe acele functii pentru a realiza acele proiecte promise, pentru a schimba imaginea degradata, invechita a orasului asta si pentru a le face viata mai buna in primul rand galatenilor, cetatenilor, votantilor si nu "domniilor" lor de consilieri-afaceristi.


    "3. Pentru afilierea cu Victor Ponta (reprezentantul CIUMEI ROSII de care Galatiul vrea sa se lepede!);"


    "Ciuma rosie" asta postacule asa cum ii zici tu cu dispret a adus cea mai mare crestere economica din Uniunea Europeana, a Romaniei. "Ciuma rosie" asta a redeschis spitalele acelea inchise de ciumatii portocalii (spitale inchise de ciumatii portocalii care a facut ca oamenii sa moara cu zile), ciumatii portocalii pe care ii sustii tu cu drag si spor. "Ciuma rosie" asta a dat inapoi din ce au taiat din salarii si pensii ciumatii portocalii ai tai, ciumati portocalii pe care unii ii pupa in "Bas" mai ceva decat pe sfintele moaste. Nu e bai ca vin din nou alegerile locale si il poti pupa cu spor pe ciumatul tau, Ciumi vesnicul candidat la primaria Galati care a facut atat de multe lucruri "bune" pentru Galati si pentru galateni din postura de viceprimar incat li s-a aplecat galatenilor si li s-a facut greata vomitand cu spor.


    "Sa stii ca si eu daca as avea salariul lui Marius Stan de atunci, de 30.000 E, as fi facut un imprumut pentru echipa."

    Hai nu zau. Ai face tu imprumut sa ajuti pe altul? Povesti. Tu aduland un regim care a taiat salarii si pensii si a distrus o natie, o tara prin ura, prin dezbinare si prin furt (vezi fiecare audit facut de USL la ministerele conduse de fostii PDL, actualii NOULUI PNL).


    Otelul daca va reusi sa existe si de acum inainte va fi numai datorita ajutorului divin si a celor care au ramas alaturi de Otelul indiferent de situatie, vezi LSG si brigazile de suporteri care depun un efort supraomenesc sa scoata bani chiar si din piatra seaca pentru a ajuta acest club.



    "4. Pentru deciziile neoportune de cand e la carma orasului si ignorarea opiniei publice in luarea hotararilor (ex. pasarelele peste str. Brailei, tunelul pe sub Dunare, etc.) in loc sa rezolve problemele urgente ale orasului (ex. eliminarea maidanezilor, astuparea gropilor, incalzirea orasului, etc.)"



    Decizii neoportune? Ignorarea opiniei publice? Probabil ca ti-a daramat cotetul/wc-ul/haznaua aceea pe care o numeai garaj si care era construita pe domeniul public. Pasarelele peste strada Brailei poate ca se vor dovedi benefice populatiei cand nimeni in ziua de astazi nu mai ofera prioritate oamenilor la o trecere de pietoni (este unu care se lauda aici pe viata-libera cu "septaru" lui, probabil un cocalar) si pentru fluidizarea traficului, iar in ceea ce priveste tunelul pe sub Dunare poate ar trebui sa vezi cat de multi investitori au ocolit de-a lungul timpului Galatiul asta vitregit de asemenea investitii majore si apoi sa-ti dai cu parerea si poate ca ar fi bine sa arunci un ochi si la vecinii nostri braileni ce inseamna sa ai o traversare a Dunarii, ca desi nici ei nu au o traversare a Dunarii compania aceea, investitorii de la Yazaki i-au ales ca loc de investitii fara sa clipeasca, dar de...asta e cand aude lumea ca la ei ar fi posibil sa se construiasca o traversare a Dunarii. Iar noi galatenii stam cu manan-n sold si ne miram ca de ce ne ocolesc investitorii si de ce orasul asta nu beneficiaza de niste investitii majore atat in infrastructura cat si in conditiile de trai.


    5. "in loc sa rezolve problemele urgente ale orasului (ex. eliminarea maidanezilor, astuparea gropilor, incalzirea orasului, etc.)"


    Eliminarea maidanezilor spui tu? Cred ca nu gandesti. I s-ar sui lumea-n cap asa cum incepusera unii sa vocifereze ca "dar cum adica dom'le sa eutanasieze cainii". Nu, uite ca ii ia Stan pe toti acasa si le pune cate un covrig in coada. Astuparea gropilor? Probabil ca nu ai vazut, nu ai citit cate strazi au fost asfaltate, modernizate de cand e Stan primar. Da, ma refer la "ulitele" acelea lasate mostenire de vechii "bravi" primari, viceprimari (printre care si vicele Ciumi care mentinea cotetele acelea de garaje). Spui de incalzirea orasului? Hai nu zau...dar ce cumva Stan e de vina pentru toate datoriile pe care galatenii le-au adunat la Apaterm? Facturile alea pe care trebuia sa le achite la Apaterm luna de luna, an de an cine draq vroiai sa le achite? Stan? La Stan doar s-a spart buboiul Apaterm.


    Vechiul PNL e singurul care a tradat populatia (cand era in USL, ca sub acel vechi PNL a candidat Stan). Stan nu avea nicio datorie fata de NOUL PNL - acesta amestecat cu oamenii Bas-ului ce taiau salarii, pensii si care inchideau spitale.

    Raportează
  • postat de Mannix Marți, 15 Decembrie 2015 12:18 81.12.149.*** Link la comentariu
    9
    5

    @v848
    Sa stii ca si eu daca as avea salariul lui Marius Stan de atunci, de 30.000 E, as fi facut un imprumut pentru echipa.
    Primarul nostru a gresit si din alte motive, in afara de nesiguranta in care a lasat clubul Otelul:
    1. Pentru schimbarea partidului care l-a propulsat si care l-a ales (dovada de tradare);
    2. Pentru nerespectarea promisiunilor electorale (legate de Noul Galati);
    3. Pentru afilierea cu Victor Ponta (reprezentantul CIUMEI ROSII de care Galatiul vrea sa se lepede!);
    4. Pentru deciziile neoportune de cand e la carma orasului si ignorarea opiniei publice in luarea hotararilor (ex. pasarelele peste str. Brailei, tunelul pe sub Dunare, etc.) in loc sa rezolve problemele urgente ale orasului (ex. eliminarea maidanezilor, astuparea gropilor, incalzirea orasului, etc.)

    Raportează
  • postat de v848 Marți, 15 Decembrie 2015 08:54 5.13.160.*** Link la comentariu
    2
    14

    d-le adi sau cineoi fi tu sa stii ca esti in mare eruare.speranta ca otelu sa revina in prima liga este tot de la marius stan.probabil ca a mai facut si greseli dar cand si-a pus gaj casa sa faca un imprumut in banca sa salveze echipa care nu mai avea bani de deplasare pt urmatoarele meciri sa stii ca nu a gresit.daca echipa scapa la tribunalul bucuresti avem sperante ca pimaria galati sa o preia si dupa mai vorbim.

    Raportează
  • postat de Galatean Mandru Marți, 15 Decembrie 2015 06:53 5.13.207.*** Link la comentariu
    1
    19

    Adi nu aici, du-te pe subiectul cu luminitele ca acolo ai mai multe sanse criticandu-l pe Stan. Aici ne bucuram ca Otelul traieste indiferent cate lovituri a primit.

    Raportează
  • postat de Adi Marți, 15 Decembrie 2015 03:40 50.141.105.*** Link la comentariu
    18
    3

    A scapat Adamescu de datorie !? E smecher ,trage sforile din puscarie. A falimentat Astra,Otelul.....etc.Incerc sa inteleg de ce eu suporter al echipei Otelul ar trebui sa ma bucur !!?? Acest golan nenorocit a distrus acest club. E foarte bine pentru el daca se va sterge datoria.Otelul va fi pe 0 si el va putea vinde.Cumparatorul va fi PRIMARIA GALATI,M Stan si infractorul Adamescu sint in cirdasenie de foarte multi ani.Multi vad,putini inteleg.Sper sa ma fi inselat,dar nu cred.

    Raportează
  • postat de Tudor Marți, 15 Decembrie 2015 00:21 81.196.28.*** Link la comentariu
    3
    15