Săptămâna viitoare, Lidl deschide al treilea magazin din Galaţi

Săptămâna viitoare, Lidl deschide al treilea magazin din Galaţi
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Reţeaua de supermarketuri Lidl va deschide săptămâna viitoare cel de-al treilea magazin de la Galaţi. Noua unitate se află pe strada Nicolae Mantu, nr. 67 (lângă Billa 2), şi va fi inaugurată joi, 31 octombrie, ora 8,00. Celelalte două magazine Lidl de la Galaţi au fost deschise în ultimul an şi au dus numărul total de unităţi Lidl din ţară, la 160. Retailerul este prezent în peste 20 de ţări europene, cu circa 9.000 de magazine şi 100 de centre logistice. Lidl, reţeaua de supermarketuri cu preţuri mici înfiinţată în Germania în anul 1930, a intrat în judeţul Galaţi mai întâi cu un supermarket la Tecuci. Compania-soră Kaufland are, de asemenea, un magazin acolo şi alte trei în Galaţi, pe Oţelarilor şi pe Henri Coandă, cărora li s-a adăugat anul acesta cel de la Ultimul Leu.

Citit 8159 ori Ultima modificare Sâmbătă, 26 Octombrie 2013 23:08

19 comentarii

  • postat de aura
    Vineri, 15 Noiembrie 2013 15:39
    82.58.216.***
    eu nu inteleg de ce in Romania preturile de la LIDL sunt mult mai mari decat in Italia,tinand cont si de salarii....ceva pute!
    0
    2
    Raportează
  • postat de Thomas Prisacaru
    Miercuri, 30 Octombrie 2013 04:07
    66.171.229.***
    In lumea prostilor sa fii destept nu este o calitate.
    2
    1
    Raportează
  • postat de Mark
    Miercuri, 30 Octombrie 2013 01:48
    5.13.146.***
    Comentariul lui BLABLABLA arata cat de dezinformata este populatia. Care centre nene, ce politica diferita? Ai facut cumva audit la Selgros si Real si stii cati clienti au fiecare? Selgrosul face parte din grupul Rewe (care detin si Billa/Penny/XXL), Real este parte a companiei Metro. Politica e aceeasi la toate! Selgros are cu mult mai multi clienti decat Real, dar nu voi sta sa-ti explic si de ce.

    Oameni buni, invatati sa ganditi si sa va documentati inainte de a va da cu parerea, poate asa veti invata sa si votati!
    1
    2
    Raportează
  • postat de Ion
    Miercuri, 30 Octombrie 2013 01:40
    5.13.146.***
    Sistemul corporatist occidental functioneaza perfect in Rromania: multi oameni care deabia asteapta sa munceasca pe 700 RON. Se pare ca in 24 de ani ne-am prostit in loc sa evoluam.

    Toate supermarketurile, indiferent de ce nume poarta, actioneaza impotriva populatiei si impotriva unei economii libere de piata, distrugand micii comercianti pe care, peste noapte, toata lumea a inceput sa-i urasca din motive neconcludente. Beneficii nu cred ca exista. In schimb aceste supermarketuri reinventeaza sclavia, ne baga pe gat mancare proasta, s.a.m.d. Insa populatia e fericita ca "e ca in strainatate", ai de unde sa-ti cumperi o sana marca TIP sau cascaval PROXI.

    Toti striga sus si tare ca vor o tara ca afara, dar putini cunosc motivele pentru care isi doresc asta. Ce risipa de cuvinte si idei, oricum suntem o tara condamnata, saraca, flamanda si analfabeta! Si totusi atat de bogata...
    1
    5
    Raportează
  • postat de nico
    Marți, 29 Octombrie 2013 16:00
    83.103.186.***
    Ce fericiti suntem, banii nostri pleaca in stainatate acolo unde sunt si patroni lor. Noi ne bucuram ca a stricat magazinul din coltul blocului ca de doar avre patron roman.
    1
    4
    Raportează
  • postat de nico
    Marți, 29 Octombrie 2013 15:44
    83.103.186.***
    Suntem foarte multumiti, banii incasati pleaca afara din tara ca doar ei au patroni straini, toti gandim prost in loc sa prospere tara asta, prospera altii. Ne bucuram ca strica chioscul din coltul blocului, ca de avea patron roman.....mergem la LIDL ca are patron strain, prosti mai suntem, cineva primeste comisioane ca sa construiasca supermarketuri.
    1
    4
    Raportează
  • postat de COBRA-GALATI
    Marți, 29 Octombrie 2013 11:05
    5.13.212.***
    TARA ARDE SI NOI NE DAM CU PAREREA DESPRE CIT DE BINE SAU RAU E PREZENTA MALURILOR MASIVA IN DETRIMENTUL PRODUCTIVITATII PROPRII!
    ASTA INSEAMNA SA DEZIMFORMEZI UN POPOR!
    1
    1
    Raportează
  • postat de COBRA-GALATI
    Marți, 29 Octombrie 2013 11:00
    5.13.212.***
    Misto de tot!I
    Iar la anul care vine A.MITTAL GALATI DESCHIDE O STEPA IN LOCUL CONSERVATEI COCSERII!
    IN TRADUCERE LIBERA VIATA LIBERA VA AFISA SI FILMULETELE CU DINAMITAREA BATERIILOR DE COCSIFICARE!ADICA ACELE BATERII CARE TREBUIAU INVESTITII MAJORE PINA IN 2014 DE MEDIU SI TEHNOLOGIZARE CONFORM CLAUZELOR ASUMATE CU AVAS!
    MAI DEMOLAM UN OBIECTIV MAI RIDICAM 5 MALURI!TRAI PE VATRAI ARATA VIITORUL GALATENILOR!
    DAR IATA O PARTICICA MICA DIN VINOVATII TRADATORI AI COMBINATULUI-SIDERURGIEI -SI A ECONOMIEI NATIONALE:
    AU TRECUT 302 ZILE CU
    AFISAREA LISTEI TRADATORILOR
    SIDERURGIEI SI CU CAPUL LOR DIN
    TOTDEAUNA – mircea scintei:
    1)Bezman
    2)Eftimie
    3)Crisan
    4)Postolache
    5)Onica
    6)Dragan
    7)Toma
    8)Macovei
    9)Harnagea
    10)Cerbu
    11)BEREgic
    12)Modiga
    13)ILINCA DIACONU
    -AU MAI RAMAS 63
    de zile pt a
    nu uita o parte din IUDELE care
    iar au
    TRADAT pe patimasii
    din AMG, girati de cei TRADATI!
    2
    1
    Raportează
  • postat de Blablabla
    Luni, 28 Octombrie 2013 18:06
    5.13.196.***
    Si Peny XXL, fosta Billa 1 se afla langa Kaufland. Si Real se alfla langa Selgros, bine, aici sunt 2 centre cu politica diferita. Selgrosul nu are multi clienti pentru ca au preturi nesimtite. Chiar si cei cu firmele aleg Real. La Selgros daca iei la bax te ajunge mai scump decat daca iei tot atatea produse dar separat de la Real.
    4
    6
    Raportează
  • postat de Blablabla
    Luni, 28 Octombrie 2013 16:59
    5.13.196.***
    Bai justitiarule eu aud des ca s-au facut controale in supermarketuri si au dat amenzi. Pe cand la piete nu prea aud. Iar acolo vanzatorul isi bate joc de client. Te trezesti acasa ca ti-a pus numai mere stricate. Daca faci discutie la fata locului incepe sa te injure. Asa ca prefer sa dau putin mai mult in supermarket, ca si acolo sunt produse romanesti, dar macar aleg ce vreau eu. Daca gasesc ceva stricat dau vina pe mine. Vorbesc de fructe si legume evident. Iar la alte produse fiecare se poate uita pe eticheta sa vada daca sunt exiprate sau nu. In piata stau sub tejghea, nu te poti uita la fiecare si cand cumperi de acolo uneori nici nu iti mai dai seama ca trebuie sa te uiti dupa data de expirare. Plus ca cei din piata nu sunt tarani adevarati, sunt intermediari. Cei care muncesc pentru fructe si legume primesc putin, iar in piata gasesti preturi mari. Chiar nu mi-e mila de ei.
    3
    11
    Raportează
  • postat de Propunatorul
    Luni, 28 Octombrie 2013 12:07
    89.137.225.***
    Eu zic sa faceti , supermarketuri unul langa altul , doar intr-o anumita zona a Galatiului si sa vedem cum se bat vanzatorii intre ei (daca atat va duce mintea !).
    Cred ca cel care a gandit asa ceva se numea Dorel , si era din Caracal !
    4
    4
    Raportează
  • postat de nori
    Duminică, 27 Octombrie 2013 05:42
    5.13.220.***
    doua Marketuri fata in fata ,cala la nebuni sa fie construite in asa fel, acum sa vedem care pe care sa reziste concurentei sa vedem ce aleg oamenii,dar acei vinzatori din Billa vor sts la geam si se vor uita cum se duc la vecinii lor
    4
    6
    Raportează
  • postat de jiji
    Sâmbătă, 26 Octombrie 2013 21:22
    92.81.28.***
    Sa speram ca baga si drai cucar la super oferta
    3
    5
    Raportează
  • postat de JUSTITIARUL
    Sâmbătă, 26 Octombrie 2013 15:23
    5.13.135.***
    Pentru ,,Noroc de SM-uri":
    Sa mori tu? Nu se fac controale si nu se dau amenzi? De unde stii?
    La SM-uri, de cate controale ai auzit? Acolo e multinationala, are marfa multa si nu are cine sa faca inventarul, sa vada cata intra cu acte si cata fara, sa verifice termenele de valabilitate, etc.
    Doar daca mai sesizeaza cate un amarat OPC-ul ca a cumparat marfa expirata ...
    Ex.: super promotie LIDL acum vreo 2 saptamani: rata Ungaria la doar 12.99 lei. Numai ca expira in fix 2 zile ...
    Comert civilizat si standarde ridicate zici?
    2
    6
    Raportează
  • postat de Noroc de SM-uri
    Sâmbătă, 26 Octombrie 2013 11:23
    5.13.207.***
    Bre, e de bine! Macar prin supermarketurile lui peste sa mai scada preturile si sa mai creasca standardele in Galati ca sa se asigure un comert civilizat. Fiindca in baza autoritatilor e jale. Eele nu controleaza, nu sanctioneaza (prefera spaga), nu au vreo viziune in organizarea pietelor, nu au nici minimul control asupra sanatatii alimentului. Asa, s-au mai curatat din bombele de cartier, dar au mai si progresat cele care merita sa ramana, cu preturi decente, calitate asisderea (gen retelele de magazine de carne locale, bacaniile de cartier in care locuieste si familia patronului etc.
    5
    10
    Raportează
  • postat de xxx
    Sâmbătă, 26 Octombrie 2013 08:40
    89.122.191.***
    Toti cer respect, amabilitate, zambete etc, din partea amaratului de angajat pe salariu minim, care trebuie sa faca cat mai multe, sa uite pana si de respectul de sine, pt a multumi pe altii. Cei care sunt in calitate de CLIENTI ofera si ei la randul lor respect, amabilitate si intelegere pt cel de dupa tejghea ??? Toti cerem, dar nu oferim nimic. Lasati snobismul la o parte si hai sa ne amintim sa fim mai buni si mai intelegatori unii cu altii, caci in final toti suntem oameni, iar roata vietii se invarte.
    3
    32
    Raportează
  • postat de nobody
    Sâmbătă, 26 Octombrie 2013 08:16
    185.26.182.***
    Să înţeleg că este semn de BUNĂSTARE la Galaţi? Avem locuri de muncă, bani pe carduri, HAI la LIDL.......
    2
    20
    Raportează
  • postat de Adrian
    Sâmbătă, 26 Octombrie 2013 07:13
    5.13.223.***
    GL nu vrei sa iti aduca acasa marfa si tu sa nu depui nici un efort fizic ca sa dea dovada de serviabilitate,in rest,ai partea ta de adevar in privinta faptului ca staifoarte mult la case deoarece managementul lidl cel putin in romania e unul singur,mai ales pentru angajati,munca multa bani putin,sclavie 100% fie atent si la schimbarile de personal
    10
    9
    Raportează
  • postat de GL
    Sâmbătă, 26 Octombrie 2013 01:27
    63.141.204.***
    Acesta este un comert primitiv .Nici pe vremea lui Ceausescu vanzatorul nu avea curaj sa stea pe scaun in fata clientului. Nu tu ambalare nu asezare in carut nimic care sa arate a respect si serviabilitate. Si se mai numesc si supermarketuri.
    22
    12
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.