Evaluaţi acest articol
(14 voturi)
17 comentarii

* Oraşul nostru e cuib de manelişti şi nelegiuiţi, potrivit bănuielilor inspectorilor fiscali


Agenţia Naţională pentru Administrare Fiscală (ANAF) le-a pus gând rău interlopilor gălăţeni! Potrivit unui comunicat al agenţiei, inspectorii vor verifica modul în care şi-au făcut banii nouă gălăţeni din lumea manelelor şi din lumea interlopă autohtonă.

Cei mai mulţi manelişti şi interlopi vizaţi de aceste controale, mai exact 65 de persoane, sunt din Bucureşti şi Ilfov. În Suceava sunt vizate 14 persoane, în Buzău şi Tulcea câte zece persoane, iar în Galaţi, Brăila, Constanţa, Cluj, Bihor şi Braşov sunt în atenţia Fiscului câte nouă persoane. Judeţele cele mai depopulate de manelişti şi de interlopi evazionişti sunt, potrivit ANAF: Arad, Bistriţa Năsăud, Caraş-Severin, Covasna şi Dâmboviţa, cu câte trei persoane suspectate de evaziune, şi Vaslui, cu doar două persoane suspectate.

Controalele care se vor desfăşura la Galaţi, în perioada imediat următoare, sunt parte din acţiunile "Programului de Asigurare a Conformării Fiscale a Persoanelor Fizice cu Risc Fiscal". În cadrul întregului program, va fi verificată provenienţa averilor şi declararea lor, din 2011 încoace, a aproape 8.000 de români. Sunt considerate "persoane fizice cu risc fiscal" românii din lumea interlopă, cei din show-biz şi patronii bogaţi de firme sărace, informează ANAF.

Citit 9549 ori Ultima modificare Miercuri, 12 August 2015 13:25

17 comentarii

  • postat de dulau Luni, 17 August 2015 17:08 109.166.135.*** Link la comentariu
    0
    3

    CERSETORI IN EUROPA,COCALARI IN ROMANIA....MIROS A KK DE LA O POSTA DAR EI AU BMW:))... IAR SURORILE.LOR IS PROSTITUATE...CICA IS SHMEKERI:)))

    Raportează
  • postat de ani Duminică, 16 August 2015 14:09 78.96.40.*** Link la comentariu
    2
    1

    lista hotilor, caci hot te numesti cand iti insusesti ceva bce nu ti se cuvine in intregime, este mult mai mare si apreciez pe autoarea articolului care discret se face ca nu stie ceva de politisti, profesori, medici, functionari publici etc. Toata lumea stie ca sunt hoti, spagari i9ntre noi , dar din comoditate sau indoloenta ne bfacem ca nu vedem, poate vom mavea si noi o data nevoie de ei. Legea trebuie sa fie dura, pe masura catigurilor ilicite pe care le obtin. Ramane sa gasim in Galati si persdoanele care sa dea la iveala furtisagurile, pana atunci suntem curaati si sfinti cu totii.

    Raportează
  • postat de Vivi Vineri, 14 August 2015 19:04 5.13.202.*** Link la comentariu
    2
    2

    Re: Lus
    Dacă "legea ar fi dreaptă, dacă cei care o aplică ar fi drepți ..."
    Te completez: dacă la alegeri ar candida pe liste și oameni cu adevărat cinstiți, onești si patrioti, nu doar afaceriști dubioși, cantautori de manele, politicieni care ba-s de dreapta ba-s de stanga, traseisti, potlogari, evazioniști, s.a.m.d.
    Or mai fi ceva oameni cinstiți da nu se prea vad în acțiune.

    Raportează
  • postat de Ela Joi, 13 August 2015 12:36 5.13.154.*** Link la comentariu
    1
    9

    Dar cine sunt aceste persoane? Un nume o porecla ceva?

    Raportează
  • postat de Camelia. Miercuri, 12 August 2015 18:03 79.116.111.*** Link la comentariu
    6
    13

    DNA sa faca curatenie si in iinvatamant. Profii si directorii sa justifice casele,apartamentele,masinile,conturile,ataa a lor cat si a progeniturilor. Oare nu bate la ochi ca dintr-o leafa de prof. nu prea poti sa faci prea multe ,dar la unii se vad casoaile si masinile de lux.Spagi,mita,meditatii fara numar nefiscalizate? Hai sa vedem.

    Raportează
  • postat de manelistii au bani la saltea ascunsi Miercuri, 12 August 2015 17:31 89.136.4.*** Link la comentariu
    2
    18

    Sa fie controlati si politistii, judecatorii, procurorii, vamesii, functionarii, directorii, sefii de institutii, parlamentarii, guvernantii, sefii de asociatii....sau dreptatea nu e pentru toti? Hai ANAF la treaba!

    Raportează
  • postat de bora stan Marți, 11 August 2015 23:19 146.185.31.*** Link la comentariu
    1
    4

    niciodata

    Raportează
  • postat de gigi kent Marți, 11 August 2015 21:54 89.136.186.*** Link la comentariu
    3
    11

    Nu va speriati fratilor.au zis astia ca ne anunta cind vin in control.in nici un caz nu vine la 5 dimineata peste noi..ce gurele lor nu trebuie sa halesca

    Raportează
  • postat de pentru ION BOGATUL Marți, 11 August 2015 21:48 89.137.30.*** Link la comentariu
    2
    8

    Fraiere, eu am inventat apa calda, sa speli banii castigati din prostitutie. Bogatule(nu ai bani sa faci schimbul de ulei la masina).

    Raportează
  • postat de nelu proxenetu Marți, 11 August 2015 21:46 89.136.186.*** Link la comentariu
    3
    12

    mo..copii mei au doctoratu la paris in bancomate..eu am firma www.fiare vechi .ro..boracu cel mai mic a meu e in Spania cu fete..indreapta banane..mo de asta au plecat boraci mei din tara sintem haituiti de autoritati..HUAAAAA RUSINE ANAF

    Raportează
  • postat de nelu camataru Marți, 11 August 2015 15:13 95.76.37.*** Link la comentariu
    1
    12

    nam gresit cu nimik ,toti bani kre ii am sunt primiti de la Dumnezeu

    Raportează
  • postat de Ion Marți, 11 August 2015 13:51 188.26.124.*** Link la comentariu
    2
    24

    Aoleu, ce bine ca ne-ati anuntat ca vine garda sa ne controleze, asa avem timp sa ingropam sacii de bani si aur pe care ii avem in casa. Dupa care mergem fiecare la vila lui sa facem o baie fierbinte. Voi tot nu aveti apa calda, asa-i, saraciilor?

    Raportează
  • postat de nicu Marți, 11 August 2015 13:43 5.13.129.*** Link la comentariu
    1
    20

    ''Pisica cu clopoteii nu prinde soareci''...asa ca...

    Raportează
  • postat de Vali Marți, 11 August 2015 12:00 5.2.209.*** Link la comentariu
    1
    30

    dar comisarii din politie, ANAF, Garda financiara, lucratorii din vama si atatia si atatia spagari cu palate si bolizi de zeci de mii de euro cand vor intra in vizorul ANAF?

    Raportează
  • postat de lus Marți, 11 August 2015 09:42 89.137.227.*** Link la comentariu
    0
    26

    Pentru inceput e bine si asa , justitia sa termine cu astia si vrem sa vedem confiscari, nu ca la parlamentari carora nu li s-s confiscat nimic.justitia trebuie sa lucreze non-stop pentru ca nu numai acestia sunt cei mai mari evazionisti din Romania , dar nu sunt inca descoperiti si nici cu politicienii nu s-a terminat.Nu se poate ca marea majoritate dintre manelisti nici nustiu sa scrie si sa citeasca si ii vezi la volanul unor masini periculoase si ei nu au o zi in cartea de munca .Daca legea ar fi dreapta sau cei care o aplica ar fi drepti s-ar face curatenie in orasul nostru dar si in tara asta dar nu cred pana nu vad Si treaba asta nu cred ca se va intampla curand, se va abandona de la sine sau vor cadea cativa fraieri marunti si gata.

    Raportează
  • postat de George Marți, 11 August 2015 09:32 79.116.108.*** Link la comentariu
    0
    29

    ANAF le-a pus gand rau si i-a anuntat in prealabil sa nu cumva sa-l prinda pe vreunul cu caramizi de euro la purtator.

    Raportează