Sprijin de la FRF pe față! INCREDIBIL, meciul Oțelului cu o echipă din Buzău a fost arbitrat de o buzoiancă!

(21 voturi)

SCM Gloria Buzău este cunoscută a fi o formaţie cu proptele la FRF, iar componenţa brigăzii de arbitri la meciul Oţelul – Gloria de sâmbătă, scor 0-0, confirmă acest aspect. Unul dintre cei doi arbitri asistenţi, Mihaela Ţepuşă, apare oficial ca fiind din Bucureşti, unde şi-ar avea acum domiciliul, dar de fapt este buzoiancă. Sursele noastre susţin că şi-a început activitatea de arbitru la Asociaţia Judeţeană de Fotbal Buzău şi că este fiica adoptivă a unuia dintre editorialiştii de la arenabuzoiana.ro!

De menționat și prestația arbitrului Cristian Georgescu, cel care în prima repriză nu i-a acordat lui Bogdan Danciu cel de-al doilea cartonaș galben la o fază clară ce impunea un nou avertisment pentru mijlocașul Gloriei Buzău, iar în repriza secundă i-a privat pe roș-alb-albaștri de o lovitură de pedeapsă, după un fault nesancționat asupra lui Matei.

Citit 10465 ori Ultima modificare Luni, 17 Septembrie 2018 00:46